Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do książki w następnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieja kierowania do pracy za granicą polskich ludzi jak też obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z opieki na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej wysyłanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest jedyną formą wysłania pracownika do pozostałego świata w sensu czasowego wykonywania książce w obecnym świata. Należy przy tymże pamiętać, iż w wszelkim momencie w którym pracownik prowadzi prostą pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do książki w Niemczech, wskazane jest zdobycie wizy Vander Elst. Jest wówczas wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w tamtym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej zasadzie może tymczasowo kierować swoich ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co było miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i wartości na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich ludzi do książki w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana istnieje w obiektu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do książki w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy wiąże się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o pracę lub zajęcie z Polskim pracodawcą, w klubu z tym pragnie być ubezpieczony i robić minimum od maja u pracodawcy, który ma delegować pracownika do książki w Niemczech. Musi w klubu z tym legalnie przebywać na terenie Polski, mieć pozwolenie na pozycję. Potrzebny jest dokument organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w obszarze ubezpieczenia społecznego a co ważne aby wystąpić po te fakty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych dokumentów trwa kilka tygodni natomiast w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten poziom jest także niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia gościa także od razu po zatrudnieniu nie pewno on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na pewne w Polsce oraz jego rola za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach naszej książki w Polsce został oddelegowany do robienia swoich obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i budowaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we każdych procedurach i aktywne delegowanie swoich ludzi do Roli w Niemczech. Nasza pomoc jest kompleksowa – od silnej oraz mocnej rekrutacji ludzi z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawe oraz uwaga w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z kolejnego państwa UE, zaświadczenie od firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi również zgłosić ten fakt w niemczech w innych pracach w relacji od wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy stojący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do książki w Niemczech podlega przepisom w zasięgu płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacji od branży i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej wtedy w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne firmy do książki w których ludzie są delegowani przykładają dużą wagę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla gościa można wypłacić jednakże w postaci ryczałtu czy diety zatem w postępowanie niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków funkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie wynikającym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Kategorie

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

seks-telefon.pl

Strona: seks-telefon.pl kategoria tematyczna: Erotyka „Seks-telefon.pl” to strona internetowa dedykowana miłośnikom erotyki i rozmów o seksie. Na naszej stronie znajdziesz wiele atrakcyjnych kobiet, które z

Czytaj więcej »

kaatalog-stron.pl

Strona: kaatalog-stron.pl kategoria tematyczna: Katalog „Kaatalog-stron.pl – Katalog witryn internetowych” Kaatalog-stron.pl to katalog stron internetowych, który umożliwia promocję Twojej witryny w Internecie. Dzięki naszej platformie

Czytaj więcej »

bajkidladziecionline.pl

Strona: bajkidladziecionline.pl kategoria tematyczna: Dzieci „Bajki dla dzieci online” to idealna strona dla rodziców i opiekunów, którzy poszukują wartościowych i edukacyjnych treści dla najmłodszych. Na

Czytaj więcej »

123szyjeszty.pl

Strona: 123szyjeszty.pl kategoria tematyczna: Moda i uroda 123szyjeszty.pl to strona internetowa, która skupia się na modzie i urodzie. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów, porad oraz

Czytaj więcej »

ubezpieczeniekoszalin.pl

Strona: ubezpieczeniekoszalin.pl kategoria tematyczna: Finanse Witaj na stronie internetowej ubezpieczeniekoszalin.pl, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu ubezpieczeń dla mieszkańców Koszalina i okolic. Znajdziesz tutaj szeroką

Czytaj więcej »

promator.pl

Strona: promator.pl kategoria tematyczna: Marketing Witaj na stronie internetowej promator.pl, gdzie znajdziesz kompleksowe rozwiązania z zakresu marketingu dla Twojego biznesu. Nasza firma oferuje szeroką gamę

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x