Komentarze FB

Zabytki Podkarpacia: Sieniawa

Dieta

Podkarpacie to wyjątkowa część Polski, na obszarze której każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Atrakcje Podkarpacia: Sieniawa

Gdzie można się wybrać? Wielką popularnością cieszą się tu wycieczki szlakiem wspaniałych posiadłości, które przypominają nam o możnych rodach szlacheckich. W gronie tych najciekawszych znajduje się pałac w Sieniawie.

Jest to ciekawa budowla, której podczas wycieczki po Podkarpaciu warto poświęcić swój czas.

Obiekt ten został zbudowany dla hetmana wielkiego koronnego Adama Mikołaja Sieniawskiego. Jak to się stało, iż obecnie kojarzony jest on głównie z rodziną Czartoryskich? Bo to właśnie w czasach Czartoryskich w XIX wieku dokonano ogromnej przebudowy tego pałacu, dzięki czemu budynek ten zyskał swą dzisiejszą formę.

Zobacz propozycję konsolidacja chwilówek

Ta wspaniała rezydencja do dziś wzbudza zachwyt swym charakterem a także wspaniałym otoczeniem.

Zadbaj o Komentarze FB

Kto podczas wycieczki po Sieniawie zajrzy na obszar zespołu parkowo-pałacowego, ten będzie mógł ujrzeć nie tylko interesujący zabytek dawnej architektury, ale też nacieszyć się możliwością pospacerowania po terenie uroczego parku.

Daj ocenę (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mieczysław Krymski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieczysław Krymski
Gość
Daj ocenę :
     

W podkarpaciu jest wiele ciekawych i bardzo interesujących miejsc.Byłem na w czasach z dziewczyna na podkarpaciu tam są bardzo interesujące zabytki byliśmy z dziewczyną bardzo mocno zadowoleni.Te piękne widoki najbardziej nam się spodobał pałac w sieniawie.Ten pałac to naprawdę bardzo interesująca budowla zrobiliśmy sobie w tym pałacu zdjęcia z dziewczyną oby takich pałacy było więcej w polsce zachcęcam do odwiedzenia pałacu w sieniawie.Super napisany artykuł.