Wybielanie zębów u stomatologa - Najskuteczniejszy sposób na białe zęby

Wybielanie zębów u stomatologa – Najskuteczniejszy sposób na białe zęby

Polecne i promocje

W dzisiejszych czasach nasza twarz jest niezwykle często ocenianym elementem naszego wizerunku. Coraz częściej zwracamy uwagę na szczegóły takie jak ubiór, niedoskonałości w postaci trądziku czy nieestetycznego uzębienia.

 

Wybielanie zębów u stomatologa – Najskuteczniejszy sposób na białe zęby

Wśród najczęstszych problemów ze stanem uzębienia, wymienia się ich żółtawe zabarwienie. Na nasze szczęście istnieją sposoby, które zarówno w domowym zaciszu, jak i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, pomogą skutecznie poprawić wygląd naszych zębów. Pamiętajmy, że procedura ta powinna zawsze być przeprowadzana pod okiem dentysty i przy braku możliwych przeciwwskazań.

Wybielanie zębów u dentysty – najskuteczniejszy zabieg na białe zęby

Przeszukując internet, często można natrafić na wiele porad i domowych sposobów zakładających, iż możliwe jest samodzielne wybielenie zębów. Niestety, większość z nich pozwala osiągnąć jedynie ograniczony efekt, a przy tym nie są w żaden sposób kontrolowane przez specjalistę. Sytuacja ma się nieco inaczej, gdy korzystamy z profesjonalnych usług dentystycznych.

Wybielanie zębów u stomatologa jest znacznie lepiej nadzorowany i nie wymaga zaopatrywania się w dodatkowe wyposażenie, nierzadko przysparzające problemów. Decydując się na taki zabieg, nie odczujemy większego dyskomfortu, a całość zabierze niecałą godzinę naszego czasu. Lekarz dentysta przy użyciu odpowiednich narzędzi, wyczyści naszą płytkę nazębną, odizoluje zęby od reszty jamy ustnej i pokryje zęby preparatem wybielającym. W zależności od osoby, osobistych predyspozycji i zaleceń, ten z reguły będzie zawierał nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu odgrywającego rolę wybielacza. Po około 30 minutach, gdy substancja się całkowicie wchłonie, może zostać usunięta lub nałożona po raz drugi w celu uzyskania oczekiwanego efektu.

Stomatolog, przed opuszczeniem gabinetu dentystycznego, zaleci przestrzegać określonych zasad przez kolejne tygodnie. Najprawdopodobniej zakaże nam korzystać z dobrodziejstw takich jak kawa, czerwone wino, produktów zawierających cukry i barwiących płytkę nazębną. Nie będziemy mogli także palić papierosów, a zamiast tego zalecone będzie częstsze korzystanie z pasty i łagodnych płukanek z fluorem. Nawyki te należy utrzymywać przynajmniej przez okres kilku tygodni, przy czym aby wydłużyć czas działania wybielania, jak najbardziej od nich stronić.

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments