Infuzja tlenowa to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, jakie są oferowane przez kliniki urody. Ta kuracja gabinetowa zdobyła nawet serca gwiazd show-biznesu. Duża w tym zasługa zadowalających rezultatów oraz bezinwazyjnej procedury zabiegowej. Pytanie jednak, jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania infuzji tlenowej?
Spis treści
ToggleTlen pod wysokim ciśnieniem i witaminowa ampułka
W infuzji tlenowej, oprócz wiedzy i umiejętności wykwalifikowanego kosmetologa, kluczowe są 2 elementy. Po pierwsze, specjalny aplikator, który emituje tlen pod wysokim ciśnieniem. To właśnie on pozwala na głębokie wtłoczenie w skórę wybranego preparatu kosmetycznego. Po drugie, wspomniana już witaminowa ampułka, zawierająca różne składniki odżywcze. Najczęściej będzie to preparat, w którym znajduje się kawior lub śluz ślimaka. Pierwszy składnik ma głównie właściwości odżywcze, natomiast drugi – regenerujące. Ponadto, samo w sobie działanie hiperbarycznego tlenu, emitowanego przez aplikator, ma działanie orzeźwiające. Dzięki temu omawiany rodzaj infuzji jest zazwyczaj odbierany jako bardzo przyjemny zabieg kosmetyczny. Jego wykonanie nie wymaga też żadnego okresu rekonwalescencji i pozwala od razu wrócić do codziennych zajęć.
Komu zaleca się skorzystanie z zabiegu?
Istnieje wiele wskazań do wykonania infuzji tlenowej. Wynika to z faktu, że ta kuracja kosmetyczna pozwala na redukowanie różnych niedoskonałości skóry. Można ją wykonać m.in. w celu wygładzenia okolic oczu i ust, poprawienia konturów twarzy, przywrócenia elastyczności, rozjaśnienia cery, dotlenienia obszaru zabiegowego czy wypełnienia drobnych zmarszczek. W rezultacie, już po jednym zabiegu infuzji skóra staje się świeża i promienna. A wszystko to przy zachowaniu pełnej bezinwazyjności kuracji. Ponadto, omawiana metoda wykazuje nawet właściwości przeciwstarzeniowe oraz zapewnia głębokie nawilżenie obszaru, w którym wtłoczona zostanie ampułka ze składnikami odżywczymi.
Co ciekawe, infuzja tlenowa sprawdza się nawet jako jednorazowy zabieg bankietowy. Innymi słowy, można ją wykonać przed ważnym wydarzeniem, w celu szybkiego przywrócenia cerze zdrowego i młodszego wyglądu. Bardziej zadowalające rezultaty da oczywiście pełna seria zabiegów w klinice urody. Program kuracji obejmuje zazwyczaj około 6 wizyt w gabinecie, odbywanych raz w tygodniu. Co więcej, wskazaniem do wykonania infuzji tlenowej może być również trądzik różowaty. Wtedy jednak zaleca się częstsze wykonywanie zabiegów (2 razy w tygodniu).
Jakie są przeciwwskazania do infuzji tlenowej?
Nie ma chyba obecnie kuracji kosmetycznej, która nie wiązałaby się z jakimiś przeciwwskazaniami. Informacje o takich „przeszkodach” są jednak podawane w trosce o bezpieczeństwo osób zgłaszających się salonów urody. Zabiegi gabinetowe mają bowiem pomóc w redukowaniu różnych niedoskonałości, a nie dodatkowo pogłębiać nieestetyczne zmiany skórne. Na szczęście przed każdą kuracją można liczyć na konsultację z kosmetologiem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Podobnie będzie w przypadku infuzji tlenowej. Tej metodzie towarzyszy zresztą niewiele „przeszkód”. Niemniej, z wtłaczania ampułek kosmetycznych przy użyciu tlenu hiperbarycznego nie będą mogły skorzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Ponadto, zabieg nie jest dostępny dla osób ze stanami zapalnymi skóry, opryszczką w stanie aktywnym i takich, które są uczulone na składniki obecne w preparatach.
Informacje do artykułu na temat wskazań i przeciwwskazań do infuzji tlenowej dostarczył gabinet Qclinique w Warszawie.