Vaping może pogorszyć objawy COVID-19

Vaping może pogorszyć objawy COVID-19

Choroby Poradnik Prasóweczki

Jaki wpływ ma palenie papierosów lub vapping na zakażenie koornawirusem? Dowiesz się z tego artykułu.

Naukowcy twierdzą, że jeśli vaping i złapiesz COVID-19 , możesz czuć się o wiele gorzej niż ludzie, którzy zachorowali na wirusa, ale nie używają elektronicznych papierosów. W porównaniu do osób z COVID-19 , które nie używały e-papierosów , osoby, które to zrobiły, częściej zgłaszały ból w klatce piersiowej , dreszcze , bóle głowy , bóle mięśni, nudności , wymioty , biegunkę i utratę węchu lub smaku. Co więcej, ludzie, którzy palili i palili e-papierosy, zgłaszali wyższy wskaźnik ciężkiego oddychania i więcej wizyt na oddziałach ratunkowych, gdy zachorowali na COVID-19 , wynika z nowych wyników badań.

Badanie dostarcza kolejnego powodu do rzucenia waporyzacji lub palenia . Albo jeszcze lepiej, nigdy nie zaczynaj, mówią eksperci niezaangażowani w nowe badanie. „Lista chorób serca i płuc oraz schorzeń związanych z paleniem i wapowaniem jest długa, a stawka jest jeszcze wyższa teraz, gdy żyjemy w pandemii infekcji dróg oddechowych ” – powiedział dr Len Horovitz, pulmonolog w Lenox Hill Hospital w Nowy Jork. „ Wapowanie powoduje stan zapalny w płucach , a stan zapalny jest pożywką dla wszelkich infekcji lub wirusów” – powiedział Horovitz.

„Wapowanie może pogorszyć ogólnoustrojowe zapalenie związane z COVID-19 , powodując nasilenie objawów, takich jak gorączka , bóle mięśni [bóle mięśni], zmęczenie i ból głowy ”. Na potrzeby badania naukowcy pod kierunkiem dr Davida McFaddena, internisty z Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota, przeprowadzili wywiady z blisko 290 waperami zakażonymi COVID w wieku 18 lat i starszymi i porównali ich objawy z objawami u osób w podobnym wieku, COVID-19 , ale nie waporyzował.

Nowe badanie nie zostało zaprojektowane, aby dowiedzieć się, czy ludzie, którzy palą lub palą tytoń, mają większą szansę na złapanie COVID-19 , a jury wciąż się na to nie zgadza, zauważyli naukowcy. Badanie to było w stanie wykazać, że osoby palące i/lub używające e-papierosów częściej doświadczają większej liczby objawów COVID-19, gdy zostaną zarażone. Ma to sens dla dr Neila Schachtera. Jest profesorem medycyny pulmonologicznej i środowiskowej oraz dyrektorem medycznym rehabilitacji oddechowej w Mount Sinai Medical Center w Nowym Jorku. „ Palenie lub e-papierosy powodują uszkodzenie dróg oddechowych i samych płuc , a wiemy, że podstawowe warunki, a w szczególności choroby układu oddechowego, są istotnymi czynnikami decydującymi o tym, czy zachorujesz lub umrzesz z powodu COVID-19” – powiedział Schachter.

„ Dym papierosowy i prawdopodobnie waporyzacja zwiększają liczbę receptorów enzymu konwertującego angiotensynę 2 [ACE 2] w komórkach dróg oddechowych i mogą uczynić je bardziej podatnymi na zakażenie koronawirusem” – powiedział, ponieważ COVID-19 blokuje się w receptorach ACE 2 na komórkach do wejścia do organizmu. „Prawdopodobnie miałbyś też cięższą chorobę, ponieważ masz więcej tych wirusów wnikających do twoich komórek” – dodał Schachter. To badanie nie obejmowało nastolatków ani nastolatków poniżej 18 roku życia, z których wielu może waporyzować, ale wyniki prawdopodobnie obejmują również tę grupę wiekową, zauważył.

Obecnie istnieje więcej sposobów na rzucenie palenia niż kiedykolwiek wcześniej, w tym produkty zastępujące nikotynę , takie jak plastry, gumy, pastylki do ssania i urządzenia do inhalacji. Schachter powiedział, że jego ulubioną jest „pastylka do ssania, ponieważ jest to coś, co możesz włożyć do ust, gdy masz ochotę na nikotynę , a także dba o doustny składnik palenia ”. Plastry nikotynowe również mogą być bardzo pomocne, powiedział. „Istnieją również internetowe i osobiste grupy wsparcia, które są cenne” – poradził Schachter. Nowe badanie zostało niedawno opublikowane online w Journal of Primary Care & Community Health .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments