Komórki skóry mają naturalną zdolność regeneracji. Dzięki niej mikrouszkodzenia, do których dochodzi m.in. na skutek działania czynników zewnętrznych, udaje się szybko naprawić. Nie-stety zdarza się, że owe uszkodzenia są zbyt duże lub powstają tak szybko i często, że skóra nie nadąża z odbudową. W takiej sytuacji struktura komórek pozostaje osłabiona, staje się ona podatna na podrażnienia i powstawanie zmarszczek. Aby wspomóc naprawę mikro-uszkodzeń skóry, warto sięgać po produkty bogate w składniki aktywne – dermokosmetyki, które pomagają wyrównać deficyty substancji odżywczych i przyspieszyć odbudowę uszko-dzonych komórek.
Spis treści
ToggleMikrouszkodzenia skóry – jak powstają i jak je naprawić?
Mikrouszkodzenia skóry mogą mieć różny charakter, podobnie jak różne mogą być przyczyny ich pojawiania się. Należą do nich zarówno niewielkie urazy mechaniczne, powstałe na przykład na skutek otarć, zadrapań, depilacji, jak i uszkodzenia będące wynikiem podrażnienia skóry pod wpływem działania substancji drażniących oraz alergenów. W przypadku tych drugich bardziej narażona na ich występowanie jest skóra wrażliwa, której reakcja na kontakt z nimi powoduje podrażnienia, objawiające się m.in. zaczerwienieniem skóry, uczuciem świądu oraz pieczenia. Na powstawanie mikrouszkodzeń podatna jest też skóra sucha i odwodniona, która pod wpływem działania czynników atmosferycznych łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniu.
Aby zniwelować mikrouszkodzenia skóry, należy uzupełnić niedobory składników odżywczych powstałe w strukturze komórek skóry. Należy szukać preparatów o dużej zawartości substancji łagodzących, które wspierają proces gojenia. Ważne jest także, aby wybrany preparat zawierał oleje lub lipidy, które odbudują naturalną barierę naskórkową, tym samym chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zapobiegając powstawaniu nowych mikrouszkodzeń. Składniki antybakteryjne pozwolą z kolei ochronić uszkodzoną skórę przed rozwojem drobnoustrojów, które mogą powodować stany zapalne i spowalniać procesy gojenia.
Pharmaceris – w trosce o bezpieczeństwo skóry
Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo skóry, marka Pharmaceris opracowała linię produktów naprawczych Corneo-Sensilum przeznaczonych do pielęgnacji cery wrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Wśród nich znalazł się Korneo – Naprawczy krem łagodzący podrażnienia, mikrouszkodzenia oraz zaczerwieniania. Preparat idealnie sprawdza się także w przypadku uporczywych podrażnień, silnego przesuszenia i uciążliwego świądu. Produkt może być stosowany na skórę poddawaną zabiegom laserowym, zabiegom z dziedziny medycyny estetycznej oraz innego rodzaju zabiegom, na których skutek może dochodzić do podrażnienia skóry. Corneo-Sensilium świetnie sprawdza się także w przypadku uszkodzeń mechanicznych, np. jako krem po depilacji, a także do skóry zaczerwienionej, podrażnionej działaniem czynników zewnętrznych.
Krem działa naprawczo, regenerując warstwę rogową naskórka. Dzięki zastosowaniu opatentowanej formuły wzmacnia i przywraca jego fizjologiczną grubość, zabezpieczając go przed uszkodzeniem. Dodatkowo nawilża i natłuszcza skórę, niwelując jej przesuszenie i uczucie szorstkości. Przywraca jej wewnętrzną równowagę. Za sprawą unikatowej formuły łączącej zamknięty w mikrosferach Sukralfat wraz ze srebrem koloidalnym o właściwościach antybakteryjnych, produkt łagodzi uciążliwe objawy podrażnień i mikrouszkodzeń, przynosząc skórze ukojenie. Zawarty w kremie olej konopny redukuje rumień, uczucie świądu oraz pieczenia będące objawami podrażnienia skóry.
Dzięki tak zaawansowanym składnikom aktywnym krem łagodząco-naprawczy od Pharmaceris nie tylko przyspiesza proces regeneracji uszkodzonej skóry, łagodząc objawy jej podrażnienia, ale także zabezpiecza ją przed ich ponownym wystąpieniem, czyniąc odporną na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Doskonale sprawdza się w zakresie poprawy kondycji skóry – dzięki zawartości składników nawilżających i odżywczych pomaga przywrócić jej fizjologiczną równowagę, zapobiegając odwodnieniu i pękaniu. Wysoką skuteczność produktu potwierdzają wyniki przeprowadzonych testów dermatologicznych i klinicznych.