Stomatologia Estetyczna - co warto wiedzieć

Stomatologia Estetyczna – co warto wiedzieć

Polecne i promocje

Do gabinetu stomatologicznego udajemy się najczęściej w celu wyleczenia zębów. Nierzadko czynnikiem dopingującym jest ból. O stomatologii estetycznej myślimy mało lub wcale. A szkoda, bo ładny uśmiech można mieć naprawdę niedużym kosztem.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Najkrócej rzecz ujmując: wyglądem uzębienia. Stomatologia estetyczna nie jest tym samym co ortodoncja. Za jej pomocą nie skorygujemy ustawienia zębów i wad zgryzu. Ingerencja w wygląd jest zdecydowanie mniejsza, więc i cena niższa.

Stomatologia estetyczna Kraków to szereg zabiegów przywracających nieskazitelny wygląd uzębienia. Mowa tu zarówno o usuwaniu kamienia nazębnego, jak i wypełnianiu ubytków, rekonstrukcji zębów, a także nieco poważniejszych zabiegach, np. zakładaniu licówek.

Zobacz, na czym polegają przykładowe zabiegi:

  • Licówki – to cienkie nakładki na pojedyncze zęby. Robi się je na zamówienie na podstawie wycisku szczęki. Ich zastosowanie znacznie poprawia wygląd uzębienia, zasłania nieestetyczne szpary, ukrywa nierówności uzębienia.

  • Most protetyczny – najprostszy sposób na uzupełnienie uzębienia w przypadku braku jednego zęba. Most zakłada się na dwa zęby sąsiadujące z pustym zębodołem.

  • Implant – nieco bardziej skomplikowany i droższy sposób na wypełnienie miejsca po usuniętym zębie, ale też trwalszy.

  • Korona – nakładka na ząb po leczeniu kanałowym, który jest martwy i ma wyraźnie inną barwę. Kolor korony dobiera się do koloru zdrowych zębów. Dzięki temu można się pozbyć bardzo nieestetycznego wyglądu, zwłaszcza jeśli chodzi o przedni ząb.

  • Skaling i piaskowanie – szybki zabieg o natychmiastowych efektach. Dzięki niemu można pozbyć się osadów i przebarwień. Zęby odzyskują swój pierwotny kolor.

  • Wybielanie – propozycja dla wszystkich, którzy marzą o nieskazitelnie białym uśmiechu. Taki zabieg można wykonać w gabinecie Dentysta Kraków Vita Medical. Jest też druga opcja – przygotowanie specjalnych nakładek do zastosowania w nocy.

Stomatologia estetyczna – czy warto?

Nie jest prawdą, że wygląd nie ma znaczenia. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu i tu faktycznie trzeba się pogodzić z mankamentami urody. Nikt nie urośnie na zawołanie ani nie schudnie, szczególnie jeśli nadwaga ma podłoże zdrowotne. Trudno w magiczny sposób skrócić nos lub zmienić kształt szczęki. Natomiast wygląd uzębienia można zmienić bez głębokiej ingerencji chirurga plastycznego i na pewno warto to zrobić. Nie jest tajemnicą, że osoby o ładnych zębach są postrzegane jako ogólnie sympatyczniejsze. Akurat w tym przypadku powiedzenie: „Jak cię widzą, tak cię piszą” ma w sobie dużo prawdy.