Sprzęty wykorzystywane przy opiece nad osobą niepełnopsrawną

Sprzęty wykorzystywane przy opiece nad osobą niepełnopsrawną

Poradnik promocja
Stopień niepełnosprawności może być różny jednak jedno jest pewne, w takim przypadku osoba potrzebuje bardzo indywidualnej i specjalnej opieki. Dlatego też na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej sprzętów, które mają pomóc w opiece nad takimi właśnie osobami.

 

W co warto się wówczas wyposażyć? Oczywiście nie ma potrzeby kupowania wszystkiego, co pojawia się na rynku. Poza tym każda osoba jest inna i ma również inne potrzeby. Wiele sprzętów można także wypożyczyć, co również jest sporym ułatwieniem. Obecnie ceny wózków inwalidzkich czy też elektrycznych, bywają bardzo wysokie. Dla niektórych osób ceny te są nieakceptowalne, ponieważ nie są adekwatne do ich wynagrodzenia. Tymczasem osoba niepełnosprawna potrzebuje nie tylko sprzęt ortopedyczny czy też sprzęt rehabilitacyjny. To są również wizyty u lekarzy, najczęściej prywatne. Poza tym również leki, maści i wiele innych rzeczy, w które cały czas trzeba inwestować.

Dlatego też coraz częściej wózki inwalidzkie są wypożyczane. Oczywiście jeśli ktoś utracił sprawność w nogach na zawsze i nie ma żadnych nadziei na to, iż sytuacja może ulec jakiejś zmianie, wówczas dobrze jest zakupić taki sprzęt na stałe. Jednak w momencie gdy taka sprawność została utracona tylko na jakiś czas i prawdopodobnie dana osoba szybko ją odzyska, wówczas wypożyczenie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Wiele osób pożycza także
kule ortopedyczne, szczególnie przydatne przy złamaniu nogi.

Są jednak takie rzeczy, w które oczywiście należy zainwestować. Zaliczyć do nich można między innymi materace przeciwodleżynowe. Taki materac to coś niezwykle przydatnego w momencie, gdy ma się osobą leżącą w domu. Wówczas ryzyko powstania odleżyn, jest naprawdę niezwykle wysokie. By zatem chronić przed takimi następstwami, należy od razu działać.

Inwestycja w takie sprzęty nie musi być wcale droga, jeśli tylko podejdzie się do tego ekonomicznie. Przede wszystkim nie zawsze trzeba kupować nowe sprzęty. W internecie jest wiele ogłoszeń osób, które takie sprzęty sprzedają czasem nawet w idealnym stanie. Ich cena jednak jest oczywiście niższa. Również bardziej opłacalne jest kupowanie poprzez internet, niż w sklepach stacjonarnych. Można liczyć na większe rabaty i z reguły ceny są zdecydowanie niższe.