Sprzęt ortopedyczny, niezbędny podczas rehabilitacji

Sprzęt ortopedyczny, niezbędny podczas rehabilitacji

Polecne i promocje

Udogodnienia ortopedyczne, stosowane na oddziałach szpitalnych ortopedycznych, pomagają szybciej wrócić do sprawności po zabiegach oraz w wyniku urazów. Sprzęt ortopedyczny może również służyć rehabilitantom, którzy poprzez współpracę z pacjentem starają się przywrócić mu sprawność, którą zatracił.

Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny wspomaga czynne i bierne ćwiczenia, które wpływają na odzyskanie prawidłowego działania mięśni, w połączeniu ze stawami. Sprzęt rehabilitacyjny to więc wszelkiego rodzaju materace, maty do ćwiczeń, obciążniki, piłki różnych rozmiarów i o zróżnicowanej fakturze, ściskacze do rąk, wałki. Istotne znaczenie w rehabilitacji mają kule ortopedyczne, balkoniki i wózki inwalidzkie, które pomagają pacjentom w powrocie do pełnej sprawności poruszania się. Na oddziałach szpitalnych stosuje się wózki wannowe, ułatwiające kąpiel pacjenta po zabiegach lub osoby trwale unieruchomionej, rodzajem przydatnych wózków w rehabilitacji są również wózki toaletowe, z których korzystać mogą pacjenci, nie mogący jeszcze przemieścić się do ubikacji.

Czy warto inwestować w sprzęt rehabilitacyjny?

Prywatnie w sprzęt rehabilitacyjny warto inwestować, jeśli będzie on przewidywalnie długotrwale używany. W sytuacji, gdy rehabilitacja jest przejściowym, krótkotrwałym sposobem na powrót do sprawności, wystarczy sprzęt, dostępny w gabinecie rehabilitacji. Samemu można wspomóc się produktami, dostępnymi w domu, aby jeśli to możliwe,wesprzeć proces rehabilitacji (po konsultacji). Jeżeli pacjent wymaga długotrwałej rehabilitacji lub z uwagi na wiek, czy też chorobę, potrzebował będzie ciągłego wspomagania sprzętem ortopedycznym, warto zainwestować we własny sprzęt. Wózek inwalidzki niezbędny będzie dla osób, które nie poruszają się o własnych siłach, kule ortopedyczne dla pacjentów, którzy potrzebują podtrzymania, Balkonik odpowiedni będzie dla osób starszych, które oprócz podtrzymania potrzebują możliwości łatwiejszego utrzymania równowagi. Sprzęt ortopedyczny powinien posiadać wymagane atesty oraz dobrą jakość wykonania, gwarantującą bezpieczne i długotrwałe użytkowanie. W przypadku stwierdzonej, długotrwałej konieczności zastosowania sprzętu ortopedycznego warto postarać się o dofinansowanie z budżetu finansów publicznych np. funduszu rehabilitacyjnego.

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments