Sprzęt medyczny można zarówno kupić, jak i wypożyczyć

Sprzęt medyczny można zarówno kupić, jak i wypożyczyć

Warto przeczytać

Rehabilitacja to bardzo ważny etap powrotu do zdrowia. Jeśli przeprowadzona jest w profesjonalnych warunkach, taki czas rekonwalescencji może przynieść świetne efekty.

Dlaczego odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny jest taki ważny?

Sprzęt rehabilitacyjny nie tylko przyspiesza powrót do zdrowia. Warto zdać sobie sprawę, że takie produkty mogą być bardzo zróżnicowane i wcale nie muszą być potężnymi maszynami, z którymi mamy do czynienia w gabinetach rehabilitacyjnych. Do tej grupy możemy także wliczyć sprzęt medyczny o dużo prostszej budowie, a więc:

1. balkoniki;
2. chodziki;
3. kule pachowe i łokciowe;
3. stoliki przyłóżkowe;
4. wózki inwalidzkie;
5. łóżka rehabilitacyjne;
6. protezy piersi;
7. stabilizatory medyczne;
8. podnośniki;
9. koncentratory tlenu.

Większość wymienionych wyżej udogodnień wykorzystuje się tylko przez określony czas, w oczekiwaniu, aż pacjent wróci do zdrowia. To przeważnie takie osoby decydują się nie na kupno, a na skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, takiej jak np. Aklepios Medica.

Zalety wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

Jedną z największych zalet są kwestie ekonomiczne. Kupno wyposażenia medycznego wiąże się czasem z koniecznością wydania pokaźnej kwoty. Wielu osób może po prostu nie dysponować takimi pieniędzmi. Wtedy wypożyczenie jest po prostu jedyną opcją. Czasem jednak sytuacje są mniej kryzysowe i po prostu kupno sprzętu jest nieopłacane, jeśli chory będzie potrzebował go tylko przez chwilę.

Wypożyczenie sprzętu może też być sposobem na sprawdzenie, jakie rozwiązanie nam pasuje. Czasem dopiero po czasie użytkowania rozwiązania zdajemy sobie sprawę ze swoich preferencji. Gdy pewna cecha wypożyczonego sprzętu nas irytuje lub przeciwnie – gdy wyraźnie ułatwia nam funkcjonowanie, będziemy wiedzieć, jaki sprzęt wybrać podczas zakupów.
Oprócz opłacalności oraz możliwości wypróbowania sprzętu, na uwagę zasługuje jeszcze jedna kwestia. Wypożyczając dany produkt mamy pewność, że jest on sprawny i odpowiednio serwisowany. To zdecydowanie pewniejsza opcja niż kupno używanego sprzętu.

Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – jakiej firmie zaufać?

Rzetelna firma tego typu powinna regularnie sprawdzać, czy oferowane przez nią rozwiązania są w pełni sprawne. Aby jej klienci mogli cieszyć się bezawaryjnym funkcjonowaniem sprzętu, musi wybierać produkty sprawdzonych marek. Na stronie profesjonalnego przedsiębiorstwa znajdziemy wyczerpujące informacje o zakresie oferowanych usług. Dla potencjalnego klienta, oprócz jakości ważna jest również cena. Poważne firmy dysponują precyzyjnym cennikiem, na podstawie którego odbiorca może bez problemu oszacować koszty wypożyczenia sprzęty medycznego i rehabilitacyjnego. Dobrym pomysłem może być wybór przedsiębiorstwa, które działa nie tylko jako wypożyczalnia, ale też jako sklep. Jeśli z jakiegoś powodu zaczniemy myśleć o tym, żeby kupić produkt, nie będziemy musieli szukać nowego miejsca, tylko skorzystać z pomocy usługodawcy, którego już sprawdziliśmy.