SOS dla kruchych paznokci

SOS dla kruchych paznokci

Medycyna Poradnik

Nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się zadbanymi i mocnymi paznokciami. Niestety, wiele pań boryka się z ich łamliwością i rozdwajaniem. Przyczyną takiego stanu są najczęściej uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, czy też sprzątanie domu bez rękawiczek.

 

Warto wspomnieć w tym miejscu również o manicurze hybrydowym, który jest bardzo popularny. Nic w tym dziwnego, ponieważ oferuje on trwałość, estetyczny wygląd paznokci, a przede wszystkim wygodę. Należy mieć jednak na uwadze, że jego długotrwałe wykonywanie może osłabiać płytkę paznokcia. Aby ją zregenerować, należy na pewien czas zaprzestać malowania paznokci. Co jeszcze warto dla nich zrobić?

Zbilansowana dieta to połowa sukcesu

Dodaj do swoich posiłków cynk, magnez i krzem. Zacznij spożywać nasiona słonecznika i pestki dyni, które odnajdziesz praktycznie w każdym sklepie. Postaw również na produkty mleczne, ryby, warzywa tj. marchew, buraki, pietruszka oraz dostarczaj organizmowi odpowiedniej ilości wody.

Właściwy manicure = zdrowe paznokcie

SOS dla kruchych paznokci 1
SOS dla kruchych paznokci 1

Ponadto, zadbaj również o prawidłowy manicure. Rezygnacja z ozdabiania paznokci nie oznacza, że całkowicie można porzucić ich pielęgnację. Pamiętaj, aby zawsze piłować je w jednym kierunku i używać do tego szklanego lub papierowego pilnika. Są one delikatniejsze od metalowego, który niszczy strukturę paznokcia oraz przyczynia się do tworzenia nieestetycznych zadr. Zadbaj o wyrównanie skórek i postaw na dodatkową dawkę energii w postaci odżywki, która zregeneruje i wzmocni Twoją płytkę.

Ochrona i nawilżenie

Oprócz tego, nie zapominaj również o odpowiedniej ochronie dłoni. W trakcie sprzątania sięgnij po rękawiczki, dzięki którym osłonisz się przed detergentami. Dodatkowo, nawilżaj swoje dłonie i paznokcie, kremując je kilka razy dziennie.

Jak widać, pielęgnacja kruchych, łamliwych paznokci nie jest trudna. Wystarczy konsekwentnie wprowadzać dobre nawyki w życie i uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ jak mówi przysłowie: „Cierpliwość jest drzewem, które ma gorzkie korzenie, ale bardzo słodkie owoce”.

———–

Karolina Sobczańska – sklepestetyka.pl