Skuteczne leczenie męskiej przypadłości. Medycyna estetyczna a ginekomastia

Skuteczne leczenie męskiej przypadłości. Medycyna estetyczna a ginekomastia

Polecne i promocje

Ginekomastia to dość częsta przypadłość panów, o której jednak mówi się jeszcz stosunkowo rzadko. Czemu tak się dzieje? Przede wszystkim ginekomastia to wstydliwy problemem, który może dotknąć panów w każdym wieku. Często jej powodem są zaburzenia hormonalne, dużo rzadziej poważne schorzenia, jak np. nowotwór. Większość przypadków to ginekomastia idiopatyczna dotykająca około 35% zdrowych, młodych mężczyzn. Niekiedy jest przypadłością towarzyszącą chorobom, takim jak marskość czy nadczynność wątroby. Występuje również przy otyłości. Często leczy się przede wszystkim główne schorzenia, które są odpowiedzialne za powiększenie gruczołów piersiowych. W sytuacji, gdy ginekomastia staje się powodem frustracji i życia w ciągłym zawstydzeniu, panowie decydują się na zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, np. liposukcję. Czasem konieczna jest interwencja chirurgiczna. Zabieg leczenia ginekomastii przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel medyczny. Konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego lub ogólnego, a procedurę przeprowadza się w kilku etapach.

Jak wygląda zabieg leczenia męskiej przypadłości?

Procedurę leczenia ginekomastii, przeprowadzaną między innymi w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, aby dobrać jak najlepszą metodę. Pierwszym etapem zabiegu jest podanie znieczulenia przy pomocy mikrokaniuli. Efekt znieczulenia i obkurczenia naczyń uzyskuje się po 30 minutach. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego można przystąpić do odsysania tkanki tłuszczowej. Do odessania tłuszczu wykorzystywana jest także specjalna kaniula. W zależności od tego, jak duże są zmiany, zastosowanie mają kaniule o różnej grubości i kształcie. Zabieg liposukcji trwa około godziny, po odessaniu tkanki tłuszczowej zakładane są szwy lub specjalne plastry. Jeśli jednak zachodzi konieczność usunięcia całego gruczołu, czas zabiegu wydłuża się, a po jego wykonaniu zakładany jest specjalny dren, który zostanie usunięty po kilku dniach. Pacjent może opuścić klinikę po kilku godzinach obserwacji. Pacjenci wracają do pracy niemal od razu, a jednym z ważniejszych zaleceń jest ograniczenie aktywności fizycznej.

Co pacjenci muszą wiedzieć o zabiegu?

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie najważniejszych badań, głównie z krwi, ale również EKG czy USG piersi. Szwy po zabiegu usuwane są po około tygodniu. Wcześniej jednak, po 2–4 dniach, odbywa się pierwsza wizyta kontrolna, która ma za zadanie ocenę przebiegu procesu gojenia oraz wykluczenie wszelkich nieprawidłowości. Ważne jest to, że po zabiegu pacjent musi nosić specjalne, uciskowe ubranie Skutkami ubocznymi kuracji polegającej na odsysaniu tkanki tłuszczowej jest tkliwość i przeczulica. Pacjenci powinni mieć również świadomość, że istnieją pewne przeciwwskazania: niedokrwistość, nieuregulowane nadciśnienie, długotrwała cukrzyca, ropne stany zapane śluzówek lub skóry. Z zabiegu wykluczają także pewne alergie, zaburzenia krzepnięcia, choroby z autoagresji.

Liposukcja nutacyjna

Metoda stosowana w leczeniu ginekomastii w Bieńkowscy Clinic to liposukcja nutacyjna, która jest jednym z nowocześniejszych zabiegów tego typu. Jest bezpieczna, precyzyjna i skuteczna. Pneumatyczna głowica wprowadza końcówkę kaniuli odsysającej tłuszcz w ruch nutacyjny, czyli 3D, który jest bardziej delikatny i mniej inwazyjny dla okolicznych tkanek niż w dotychczas stosowanych sposobach liposukcji. Nutacyjny ruch kaniuli odbywający się w trzech kierunkach rozbija grudki tłuszczowe w taki sposób, że odsysany tłuszcz ma konsystencję emulsji, a obszar poddany zabiegowi pozbawiony jest grudek i nierówności. Sposób odsysania komórek tłuszczowych sprawia, że można użyć ich ponownie, np. do wypełniania ubytków w innych rejonach ciała. Wśród licznych zalet metody wymienia się krótszy czas trwania procedury, maksymalne skrócenie okresu rekonwalescencji, redukcję obrzęków czy zasinień będących normalnym efektem ubocznym liposukcji.

Jeśli borykasz się z problemem ginekomastii i szukasz odpowiedniej metody leczenia, zapisz się na konsultację. Już dziś wejdź na stronę https://bienkowscyclinic.pl/ i sprawdź szczegóły!