Rośnie liczba ofiar mrozu

Dieta

Rośnie liczba ofiar mrozu – Zaledwie od soboty odnotowano już kilka wypadków śmiertelnych spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Mróz nie ustępuje w dalszym ciągu wydawane są ostrzeżenia dla wielu miejsc.

Rośnie liczba ofiar mrozu

Od kilku dni do Polski nadciągają arktyczne mrozy. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa co rusz informuje o stanach zagrażającym życiu i zdrowiu. Mróz jest wyjątkowo uciążliwy w niektórych rejonach naszego kraju a dodatkowo zwiększa się liczba ofiar śmiertelnych z powodu wychłodzenia.

Policjanci z powiatu kieleckiego zdołali odratować 70 letniego mężczyznę, którego temperatura ciała spadła niemalże do 30 stopni. Mężczyzna był silnie wychłodzony ale na szczęście policja odnalazła go na czas. Funkcjonariusze znaleźli seniora w jego domu.

W Rakowie funkcjonariusze dbają o swoich mieszkańców zwłaszcza w tak trudnym okresie jak teraz. Mróz utrzymuje się cały czas, dlatego zwiększenie liczby patroli jest jak najbardziej zrozumiałe. Policjanci postanowili sprawdzić jak z taka pogoda radzi sobie 70 letni mieszkaniec, który samotnie mieszka na obrzeżach miasta. Jak się okazało przyszli w porę by go odratować. Jego dom był nie ogrzany co spowodowało wychłodzenie mężczyzny. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze nie potrafili złapać kontaktu z seniorem. Wychłodzony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, którzy stwierdzili że w chwili dotarcia miał on zaledwie 30 stopni Celsjusza. Z pewnością w takich warunkach nie przeżył by kolejnego dnia i nocy.

Niskie temperatury są bardzo niebezpieczne, dlatego apeluje się aby dbać zwłaszcza o osoby starsze, które mogą potrzebować pomocy. Warto również zwracać uwagę na bezdomnych czy pijanych i w miarę szybko alarmować służby mundurowe. Policja przeprowadza wiele patroli w pustostanach, gdzie gromadzą się osoby bezdomne, jednakże nie wszystkie miejsca są znane policji.

Na przełomie tygodnia odnotowano już kilka śmiertelnych przypadków wychłodzenia organizmu. Ubiegłej nocy zmarły dwie osoby, a od soboty już 6 osób.

Do tragedii rodzinnej doszło w Kolonii Skarszewek, gdzie to matka znalazła swojego 32 letniego syna zamarzniętego w rowie. Mężczyzny nie udało się uratować. Podobna sytuacja miała miejsce w Koninie, gdzie odnaleziono ciało 32 letniej kobiety, która spała na ogródkach działkowych. W Gnieźnie odnaleziono zwłoki mężczyzny, który był prawdopodobnie bezdomny i chciał schronić się w pustostanie.

Jak donosi Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przed nami jeszcze kilka mroźnych dni. Nocami temperatura może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza. Bądźmy wyczuleni w tym okresie i wszystkie niepokojące sytuację zgłaszajmy odpowiednim jednostkom by uchronić jak najwięcej ludzi od takiej śmierci.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o