Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Węgorzyno zadzwoń 666484444

Filozofia szczupłego zarządzania zyskuje na pozycji. Lean Management grany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z każdej dziedziny. W normalnej opinii metoda stosowana z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do niemal wszystkich obszarów działania firmy.

Przeprowadzki Połczyn-Zdrój zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w konkretnej instytucji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i technologii, a jeszcze dużej koleje w sposobie myślenia kadry kierowniczej. Choć poznanie całej filozofii jest muszącym procesem, widoczne efekty przyciągają do dalszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje leczenia zaś jest świetnym przykładem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean przygotowuje się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management przyznało się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje osobę i pierwszy rozwój tej filozofii, w kwestii chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W ostatnim sposobie wystrzega się dużych inwestycji w narzędzia. W poznaniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych produktów jest ściśle dana i zarządzana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy prac może działać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, grana jest delikatniejsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a też oszczędzany jest okres pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa opublikowanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy zastosowaniu założeń tej filozofii inżynierowie potrzebują o połowę trochę czasu do stworzenia nowego produktu. Docelowo są to wielkie korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby potrzebne do realizacji. Całość myślenia o prac liczy na dużym wykorzystaniu dostępnych produktów oraz ważnym zużywaniu zasobów. LM to przede każdym dostosowanie procesu produkcyjnego do nowej koniunktur na targu. Między drugimi z tego sensu Lean management pierwotnie grany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

By dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto powrócić do korzeni I korzeni jego stanięcia. Cała koncepcja zaczęła dostosowywać się zaraz po II wojnie światowej. Polem do zmian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem drogi był inżynier Taichi Ohno, który wykonałem System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając nowoczesne strategii i narzędzia potrzebne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest całkiem dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza wzięta z dostępnego doświadczenia może przynieść pożądane rezultaty. Wymagał od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często czerpał z doświadczenia pracowników. Słuchał ich wpływów. Sugerował się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwadze Ohno wskazał kilka rodzajów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie zatrudnionych w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej sum środków i materiałów

System Produkcyjny Toyoty składał się nie dopiero na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i umysłów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, aby jak mądrze wykorzystać potencjał wszystkich ludzi. Spotkania managerów z ludźmi i przestrzeganie ich konstrukcji to codzienność w stylu lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co stało zarejestrowane przez zachodnie koncerny, tylko tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to głównie z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego też adaptacja drogi na zbytu amerykańskim czy europejskim zaprezentowała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do popularyzacji pojęcia przyczyniła się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Popularność ta ma szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z tymi z USA i Europy. Wskazano na główne cele sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Połczyn-Zdrój zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W gazety badaczy wyszczególniono wszystkie elementy płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Istotnym była metoda Just in Time. To zdanie, w którym każdy moment produkcji dostarczany jest na chwila dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” prac oraz wymienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera artykuł z poprzedniego procesu, tylko w terminie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Uznało to Toyocie zorganizować produkcję, jaka nie przesyca rynku. Firma produkowała akurat to, na co teraz był zbyt.

Przeprowadzki Połczyn-Zdrój zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym głównym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie zwracano się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie umieszcza się na kilku głównych założeniach:

Cena produktu ocenia z punktu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy owoc oraz definiuje poświęcone mu ceny.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Wszystkie elementy powinny stanowić legendarne i łatwo określone. Producent musi umieć co nakłada się na wszystek proces, rozpocząwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Połczyn-Zdrój zadzwoń 666484444

Dopiero wtedy realne oszacowanie kosztów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – wartości w stylu produkcyjnym przepływają w sposób niezakłócony i mówi toż każdej materii począwszy na środkach, a na informacji kończąc. W współczesnym planie kojarzona jest te metoda one-piece-flow, która blokuje wykonywanie w trudnych częściach. [1] System ssący – budowane są tylko niezbędne wielkości i właśnie potrzebnych produktów. Małe części i ale na prosty sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To złota myśl metodyki Lean, zamiłowanie do doskonałości w toku filozofii Kaizen, bądź te przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego prowadzenia na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po wdrożeniach w firmach produkcyjnych na wszelkim świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w tej formie. Nadmiar, który spowalnia realizację obecny jest w jakimkolwiek sektorze. Pojawił się pomysł na „odchudzenie” firm świadczących usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie przystąpienie do metodyki lean bardzo obejmuje jej potencjał. Wtedy nie jest całkiem sposób na redukcję kosztów. To szeroka koncepcja, która powoduje na ogromne wykorzystanie zasobów. To przede każdym inny możliwość myślenia, wokół którego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co ważne, lean menagment w domowych zadaniach zawiera obawę o wysoką wartość produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej drogi. Lean nie jest gotową skrzynką z urządzeniami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga szerokich zmian w spółce a obecne na różnym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do kolei jest więcej dołączenie do wykorzystania zasobów ludzkich. To myśl, która koncentruje się na stworzeniu pewnej kultury organizacji. Lean umieszcza się na płaskiej hierarchii, duży wpływ budowany jest na rzecz zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza i energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Chodzenie do doskonałości i feedback

Chodzenie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danej między kadrą kierowniczą a ludźmi. Obawa o podobny feedback ma tutaj wielkie znaczenie. Odpowiedzialność kładziona jest głównie na menagerów, którzy mówią za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik dodatkowo jego trwanie toż najznakomitsza liczbę firmy. Że stanowić on chroniony dzięki ogólnym integracjom organizmów i automatyzacji procesów. To wpływ na żądanie biznesem, który uzyskuje się w jakimkolwiek sektorze, także w dziedziny e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia produktu do klienta ma również istotny aspekt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić uczestniczenia w regionie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym że istnieć wykorzystanie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić klimat oraz szybkość osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Obecne na zbytu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, idą na optymalizację kosztów i etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowszych usprawnień na optymalizacje działań. To naturalny proces, który z pewnością będzie realizowany w perspektyw. Właśnie takie zachowanie do biznesu może wesprzeć w osiągnięciu sukcesu na przesyconym rynku. Nowa formę z chodzeniem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean brana w myśleniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w sukcesie większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Połczyn-Zdrój zadzwoń 666484444

0 0 votes
Daj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Kategorie

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

123szyjeszty.pl

Strona: 123szyjeszty.pl kategoria tematyczna: Moda i uroda 123szyjeszty.pl to strona internetowa, która skupia się na modzie i urodzie. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów, porad oraz

Czytaj więcej »

ubezpieczeniekoszalin.pl

Strona: ubezpieczeniekoszalin.pl kategoria tematyczna: Finanse Witaj na stronie internetowej ubezpieczeniekoszalin.pl, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu ubezpieczeń dla mieszkańców Koszalina i okolic. Znajdziesz tutaj szeroką

Czytaj więcej »

promator.pl

Strona: promator.pl kategoria tematyczna: Marketing Witaj na stronie internetowej promator.pl, gdzie znajdziesz kompleksowe rozwiązania z zakresu marketingu dla Twojego biznesu. Nasza firma oferuje szeroką gamę

Czytaj więcej »

sluzbapracy.pl

Strona: sluzbapracy.pl kategoria tematyczna: Praca Witaj na stronie internetowej sluzbapracy.pl – Twoim centrum zatrudnienia! Nasza firma oferuje szeroką gamę usług związanych z rekrutacją i pośrednictwem

Czytaj więcej »

hotxxx.pl

Strona: hotxxx.pl kategoria tematyczna: Turystyka Pragniemy zaprosić Cię na stronę internetową hotxxx.pl – Twojego przewodnika po turystyce! Nasza strona internetowa oferuje szeroki wybór atrakcji turystycznych,

Czytaj więcej »

sokker.net.pl

Strona: sokker.net.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny „Sokker.net.pl” to strona internetowa, która z pewnością przyciągnie uwagę miłośników piłki nożnej. Jest to portal ogólnotematyczny, który skupia się na

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x