Powłoka odblaskowa – zapewnij swojemu dziecku bezpieczeństwo na drodze

Powłoka odblaskowa – zapewnij swojemu dziecku bezpieczeństwo na drodze

Mama i dziecko Warto przeczytać

Dla każdego rodzica kwestią priorytetową jest zapewnienie bezpieczeństwa własnemu dziecku. Szczególnie dotyczy to dzieci samodzielnie poruszających się po ulicy. To właśnie bezpieczeństwo dzieci na drodze, zwłaszcza po zmroku jest jednym z największych wyzwań. W powszechnej opinii problem poruszania się po drodze porą wieczorową dotyczy wyłącznie bardziej wyludnionych miejsc i niewystarczająco oświetlonych dróg. Rzeczywiście – nie brakuje takich miejsc, w których poruszanie się poboczem drogi stanowi nie lada wyzwanie. Jednak okazuje się, że równie niebezpieczne mogą być doskonale oświetlone drogi miejskie. Wystarczą złe warunki pogodowe, nieprzewidywalne zachowanie dzieci na drodze czy dekoncentracja kierowcy – i o wypadek nietrudno. Jak zabezpieczyć dziecko przed takimi niebezpiecznymi sytuacjami?

 

W jaki sposób można zwiększyć widoczność dziecka na drodze?

Jedną z najczęściej wybieranych metod zwiększenia widoczności dzieci na drodze są odblaski dla dzieci – w formie zawieszek, opasek odblaskowych czy naklejek. Jest to rozwiązanie lubiane przez dzieci, gdyż takie zawieszki czy naklejki są zazwyczaj atrakcyjne wizualnie. Ponadto taka opcja jest dość uniwersalna – można stosować opaski odblaskowe na rękę, zawieszki odblaskowe przy plecaku czy opaski odblaskowe na rower. Jednak takie rozwiązanie ma pewne ograniczenia – a najważniejszym są niewielkie wymiary odblasków. To czyni je niewystarczająco widocznymi, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych. Ponadto takie elementy nie zawsze utrzymają się na miejscu.

Kolejnym rozwiązaniem jest kamizelka odblaskowa dla dzieci. W porównaniu z zawieszkami kamizelki są bardziej widoczne. Ponadto istnieje możliwość dopasowania odpowiedniego rozmiaru dla dziecka w każdym wieku. Można jednak skorzystać z opcji dostępnej dla całej rodziny, która sprawdzi się w każdych okolicznościach – mowa o innowacyjnej powłoce odblaskowej.

Powłoka odblaskowa – będziesz widoczny na drodze!

Powłoka odblaskowa Lunar Pro to preparat o unikatowych właściwościach, który gwarantuje widoczność na drodze i każdym miejscu o ograniczonej widoczności. Do największych zalet powłoki odblaskowej zaliczyć można:

– niski koszt zakupu i wysoka wydajność preparatu

– możliwość stosowania powłoki odblaskowej na każdej powierzchni – ubraniach, kasku, ramie roweru

– brak negatywnego oddziaływania na powierzchnie, na które aplikowany jest preparat

– delikatny efekt hydrofobowy, chroniący przez wilgocią i zanieczyszczania

Powłoka odblaskowa to preparat rozświetlający nawet znaczne powierzchnie i czyniący je widocznymi po zmroku. Wystarczy jedynie rozpylić preparat na dowolnej powierzchni (nawet na całym ubraniu) – a preparat natychmiast wiąże się z materiałem. Jednocześnie powłoka odblaskowa nie łączy się stale z powierzchnią, co umożliwia jej łatwe zmycie i ponowne zaaplikowanie w razie potrzeby. Ponadto powłoka odblaskowa Lunar Pro nie zmienia właściwości materiałów, nie brudzi ich i nie powoduje ich sztywnienia.

Wystarczy porównać powierzchnie niewielkiego odblasku w postaci zawieszki czy opaski – i przenieść ten efekt na powierzchnię całego roweru, wózka czy ubrania. To najlepiej obrazuje różnicę między powszechnie dostępnymi odblaskami a powłoką odblaskową. I uświadamia nam, jak wiele możemy zrobić dla bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny.