Polska przychodnia w UK – profesjonalna diagnostyka i leczenie

Polska przychodnia w UK – profesjonalna diagnostyka i leczenie

Polecne i promocje

Mimo groźby Brexitu, zmian w polskiej polityce społecznej i przeobrażeń na rynku pracy, w Wielkiej Brytanii wciąż przebywa wiele osób polskiej narodowości. Nawet jeśli jest to tylko emigracja zarobkowa, traktowana jako stan przejściowy, to jednak dla emigranta sprawne zorganizowanie życia codziennego w UK staje się priorytetem. W przeciwnym razie szybko pojawia się dyskomfort psychiczny, a stąd niedaleka droga do depresji.

Poprzez organizację życia w obcym państwie w pierwszej kolejności należałoby rozumieć znalezienie stabilnego miejsca zamieszkania, podjęcie pracy, dopełnienie formalności w urzędach oraz rejestrację w przychodni medycznej. Jeżeli chodzi o tę ostatnią kwestię, najlepiej sprawdzi się polska przychodnia w UK.

Lekarze dla Polaków – polskie placówki medyczne na terenie Wielkiej Brytanii

Nie wszyscy Polacy przebywający na ternie Wielkiej Brytanii mogą i chcą korzystać z publicznej służby zdrowia. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, a do najważniejszych należą długi czas oczekiwania na wizyty u lekarzy specjalistów oraz bariery językowe.

Lekarze specjaliści na wyciągnięcie ręki

Polska przychodnia w UK sprawia, że wspomniane wyżej problemy przestają istnieć. W polskich placówkach konsultacji lekarskich udzielają lekarze rozmaitych specjalności. Kontakt do nich nie jest w żaden sposób utrudniony, nie trzeba odwiedzać lekarza pierwszego kontaktu i prosić go o skierowanie do specjalisty. Wystarczy przyjść do przychodni i umówić się na wizytę. Oczywiście można to zrobić również telefonicznie czy za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie internetowej przychodni. Czas oczekiwania na wizytę nie jest długi, ponadto wielu lekarzy przyjmuje pacjentów w późnych godzinach wieczornych oraz w weekendy, co sprawia, że z usług medycznych mogą skorzystać również osoby wyjątkowo zapracowane.

Brak barier językowych

Odwiedzając polską przychodnię w UK, nie należy obawiać się występowania barier językowych, ponieważ przyjmujący pacjentów lekarze pochodzą z Polski. Są to specjaliści, którzy zdobywali wykształcenie w Polsce i dokształcali się w Wielkiej Brytanii. Wielu z nich miało okazje pracować zarówno w polskich szpitalach i klinikach, jak i w placówkach medycznych na terenie UK. Niejednokrotnie osoby te mają na swoim koncie również prywatną praktykę lekarską, a to oznacza, że potrafią pracować w różnych warunkach i z różnymi pacjentami. Dla pacjenta nieznającego języka angielskiego najważniejsze jest jednak to, że może porozmawiać z lekarzem w rodzimym języku. Polski pacjent może dokładnie wytłumaczyć, z jakim problemem zgłasza się do specjalisty i nie ma obaw, że zostanie źle zrozumiany albo że sam niewłaściwie zrozumie słowa lekarza. Pacjent ma prawo wiedzieć, co dokładnie mu dolega oraz, jak będzie przebiegało leczenie, jak ma postępować w razie pogorszenia stanu chorobowego czy wystąpienia innych objawów.

Polska przychodnia w UK – wykwalifikowani lekarze, kompleksowe badania, nowoczesne zabiegi

Polska placówka medyczna oferuje możliwość skonsultowania dolegliwości z lekarzem specjalistą, który postawi diagnozę na podstawie wywiadu z pacjentem, badań przeprowadzonych w gabinecie lekarskim, jak i badań laboratoryjnych. Takie całościowe spojrzenie na pacjenta daje możliwość wyboru najlepszej metody leczenia. Niekiedy jest to długotrwały proces wymagający wsparcia farmaceutycznego, innym razem profesjonalny zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu medycznego. Polska przychodnia w UK stawia na profesjonalną diagnostykę i leczenie.