W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Po co dentysta zatruwa zęba?

Dieta

Procedura zatrucia zęba była do niedawna przeważnie wykonywana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do przeprowadzenia endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba oraz dokonuje jego dewitalizacji, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, aby pacjent nie czuł bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednakże nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie kiedy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje odpowiednich wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent z jakichś względów obawia się zwykłego znieczulenia. Często wybierany jest tą metodę uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to toksyczna substancja i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji prawidłowo przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części naszego ciała. Natomiast w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych oraz mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie kiedy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba oraz przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white