Pionowa czy pozioma – jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Pionowa czy pozioma – jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Polecne i promocje

Zakup wyciskarki do owoców podyktowany jest zwykle zmianą trybu życia. Zmiana diety wiąże się zwykle z wprowadzeniem nowych produktów spożywczych. Są to między innymi owoce i warzywa. Dzięki wyciskarkom nabierają one nowego charakteru oraz smaku. Jaką wyciskarkę wybrać, biorąc pod uwagę jej budowę?

Czym się różni wyciskarka pionowa od poziomej?

Zasada działania wszystkich wyciskarek jest taka sama. Produkt (warzywo lub owoc) miażdżony jest przez specjalny wałek ślimakowy. Dzięki jego ogromnej sile wyciśnięty zostaje sok z każdej cząsteczki surowca. Wysoko wydajne wyciskarki można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np.https://sklep.puregreen.pl/. Dostępne tam wyciskarki mają formę pionową lub poziomą.

Najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy modelami pionowymi i poziomymi jest sposób ustawienia wszystkich elementów urządzenia. W wersji pionowej zarówno otwór wlotowy, misa, wałek oraz sito znajdują się kolejno nad sobą. W przypadku wersji poziomej elementy te umieszczone są obok siebie. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj wyciskarki, radzi sobie z różnego typu surowcami.

W odróżnieniu wyciskarki poziomej od pionowej pomoże również sposób ułożenia wałka w stosunku do podłoża. Jeśli jest on skierowany pionowo w dół, to mamy do czynienia z wyciskarką pionową. Jeśli poziomo, to jest to wyciskarka typu poziomego. Druga opcja jest nieco starszym rozwiązaniem. W wałki poziome wyposażone były już dawne wyciskarki. Wyciskarki pionowe są nowszym rozwiązaniem. Zarówno pierwszy, jak i drugi model wyciskarek posiadają nowoczesny design i nie przypominają wielkich, hałaśliwych urządzeń sprzed lat.

W zależności od potrzeb
Jaką wyciskarkę wybrać? Pionową czy poziomą? Wszystko zależy od preferencji konsumenta. Wyciskarki pionowe są zwykle mniejszych rozmiarów. Najczęściej wybierają je osoby nieposiadające zbyt dużej kuchni. W przeciwieństwie do wyciskarek poziomych taka wyciskarka zajmuje mało miejsca i łatwiej ją schować w kuchennej szafce.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to tu minimalną przewagę mają modele poziome. Chociaż wyciskarki pionowe starają się dorównywać im w tej dziedzinie, to ilość dostępnych funkcji w przypadku wyciskarek poziomych jest zwykle większa. Szukając wyciskarki przeznaczonej także do rozdrabniania np. orzechów, z pewnością natrafimy na większą ilość ofert wyciskarek poziomych. Kolejną zaletą wyciskarek poziomych jest ich łatwiejsze utrzymanie w czystości. Rozmontowanie wyciskarki pionowej jest o wiele bardziej skomplikowane i wymaga nieco więcej czasu niż w przypadku modelu poziomego.

Biorąc pod uwagę poziom głośności urządzeń oraz ilość uzyskiwanego z nich soku, nie ma żadnej różnicy pomiędzy wyciskarkami poziomymi i pionowymi. W tym przypadku wszystko uzależnione jest od parametrów konkretnego urządzenia, jego marki oraz ceny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o