Nowości w stomatolgoii

Nowości w stomatolgoii

Polecne i promocje

Nieustanny rozwój techniki sprawia że coraz częściej wprowadzane są rozwiązania, które nie tylko spadają wiele kwestii dotyczących naszego życia, ale realnie wpływają na jakość oferowanych usług w każdej dziedzinie. Technologia możemy spotkać będąc u lekarza, kupując produkty w sklepie a nawet bawiąc się na imprezie.

Nowości w stomatolgoii

Jest ona wszechobecna i realnie wpływa na nasze życie w wielu przypadkach może je nawet uratować. Stomatologia również korzysta ze zdobyczy technologii i nieustannego rozwoju. Auta między innymi nowe rozwiązania z zakresu badań, diagnostyk i leczenia.

Do tego typu badań zalicza się użycie skanera wewnątrzustnego. Jest to urządzenie która umożliwia skanowanie obrazu szczęki, jego zapisanie oraz ewentualne późniejsze odtworzenie. Wykonany obraz przedstawia w pełni budowę szczęki pacjenta zarówno jeśli chodzi o poszczególne zęby jak i dziąsła. Dzięki temu można uzyskać obraz ewentualnych uszkodzeń oraz na jego podstawie przeprowadzać badania i leczenie.

Jest to urządzenie bardzo często wykorzystywane w implantologii i ortodoncji. Bardzo często wykorzystuje się je również, jaka urządzenie które umożliwia zapisanie obrazu szczęki, jako punktu odniesienia do późniejszej odbudowy. Bardzo często rozwiązanie to przydaje się osobom które aktywnie uprawiają sport lub jest on bardzo niebezpieczny, gdzie bardzo często uszkodzeniu ulegają szczęki. Niesamowitymi zaletami tego rozwiązania są stosunkowo małe rozmiary urządzenia, brak odruchu wymiotnego czy brak promieniowania.

Kolejnym rozwiązaniem które coraz częściej spotyka się w polskich gabinetach stomatologicznych jest nowy rodzaj tomograf. Nosi ona nazwę tomografii CBCT lub tomografii stożkowej. Rozwiązanie tego typu opiera się na wykorzystaniu promieni X, które emitowane są przez urządzenie poruszające się wokół głowy pacjenta w zakresie 360 stopni. W trakcie badania Urządzenie to wykonuje kilkadziesiąt zdjęć RTG, które później łączą się w trój wymiarowy obraz. Zaletami tego rozwiązania jest bardzo szybkie wykonanie, ponieważ całość trwa zaledwie 20 sekund, możliwość oglądania szczęki w trójwymiarze oraz krótki czas naświetlania. Bardzo mała dawka promieniowania sprawia, że badanie to jest o wiele mniej inwazyjne niż w przypadku tradycyjnego zdjęcia.

Dodatkowo metoda ta sprawia, że bardzo szybko można znaleźć elementy chorobotwórcze oraz podjąć ich leczenie. Rozwiązanie to wykorzystuje się w ortodoncji, do wykrywania i analizowania budowy szczęki, chirurgii stomatologicznej aby odpowiednio oszacować stan uszkodzeń i zdecydować jakie obszary podlegają operacji. Badanie to wykorzystuje się również w protetyce, jako element analizy struktury kości oraz możliwości oszacowania grubości i jakości kości. Ostatnio bardzo popularne wśród dentystów stały się testy na wykrywanie toksyn po leczeniu kanałowym. Badanie to ma za zadanie wykryć czy po leczeniu kanałowym zostały wyeliminowane wszelkie bakterie i drobnoustroje. Jest to ważne ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność co do zdrowia naszej jamy ustnej oraz prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań poleceniu spada do minimum.

Cały test polega na pobraniu próbki materiału znajdującego się przy dziąśle i poddaniu go reakcji z odpowiednimi odczynnikami chemicznymi. Na podstawie wyniku można określić czy znajdują się tam bakterie które wytwarzają toksyny. Na podstawie tych badań można określić czy ząb może zostać pozostawiony lub czy konieczna jest jego ekstrakcja. Wszystkie prezentowane metody leczenia i badań są stosunkowo nowymi metodami, przez to niewiele gabinetów je stosuje. Jednym z nielicznych jest dentysta Gliwice, gdzie wszystkie prezentowane metody leczenia i badań są wykorzystywane. Metodyka przeprowadzane są w sposób profesjonalny i dokładny aby nie przynieść żadnych szkodliwych skutków dla pacjenta.

Dentysta Gliwice do każdego pacjenta podchodzimy w sposób profesjonalny i dokładny, traktując jego problem priorytetowo. Dzięki temu możecie mieć pewność, że w żaden sposób nie wpłynie to negatywnie na wasze zdrowie. Oferujemy usługi jedynie profesjonalnym sprzętem, przez co dajemy gwarancję profesjonalności. Dentysta Gliwice zaprasza.

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments