Nowoczesna implantologia – zabieg w kilku krokach

Nowoczesna implantologia – zabieg w kilku krokach

Poradnik Zęby

Możliwości odzyskania pełnego blasku uśmiechu bez ani jednego ubytku zębowego, jest dziś całe mnóstwo. Stąd też nikogo nie dziwi, że profesjonalna klinika implantologiczna w Katowicach i oferowane przez nią usługi, cieszą się tak dużym powodzeniem. Warto wiedzieć jednak, jak w praktyce wyglądają poszczególne elementy zabiegu implantologicznego.

 

Faza początkowa

Specjaliści pracujący w dobrej klinice implantologicznej przekonują, że aby podjąć pierwszy krok do uzyskania pełnego uśmiechu, należy zgłosić się najpierw na konsultację lekarską oraz badanie ogólnego stanu jamy ustnej. Mowa o kontroli warunków kostnych, tkanek miękkich, zębów oraz dziąseł. Kolejnym krokiem jest diagnostyka i jej punkt główny: wykonanie zdjęcia pantomograficznego, pozwalającego zaplanować szczegółowe rozmieszczenie implantów w procesie leczenia. Uzupełnieniem pantomogramu jest wykonanie tomografii komputerowej 3D, pozwalającej na efektywne tworzenie wizualizacji w trójwymiarze.

Faza środka

Po odpowiednim przygotowaniu planu leczenia, implantolog przystępuje do wszczepiania implantu lub implantów. Do tego celu wykorzystuje się dokonania nowoczesnego systemu ultradźwiękowego. W praktyce jednak wyróżnia się implantację zwykłą – stosowaną w miejsce usuniętego wcześniej zęba lub implantację natychmiastową – w miejsce zęba ułamanego lub zepsutego. Implant zajmuje wówczas miejsce usuniętego właśnie korzenia.

Faza bliżej końca

Proces gojenia określany jest w dobrych klinikach implantologicznych mianem osteointegracji. To w okresie od 1,5 go 3 miesięcy tkanka kostna wokół implantu powinna się całkowicie zagoić, a wszczepiony implant zyskać ma wstępną stabilizację. Dla pewności profesjonalnie wykonanej usługi, dobra klinika implantologiczna w Katowicach stosuje dodatkowo zabieg zamknięcia pod dziąsłem na kilka, a nawet kilkanaście tygodni.

Finalizacja zabiegu

Odsłonięcie implantu oraz wdrożenie etapu protetycznego zamykają całą procedurę leczenia implantologicznego. To właśnie wykonanie pracy protetycznej w postaci korony, mostu lub protezy przymocowanej do implantu wieńczy sukcesywne działania w klinice. I pacjent zyskawszy pełen uśmiech, może śmiało cieszyć się nową jakością codziennego życia. Na stałe!

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments