Wybór żyletek do golenia wcale nie musi być oczywisty, szczególnie jeśli mężczyzna jest posiadaczem twardego zarostu. Niezależnie czy używa maszynki na żyletki czy brzytwy na żyletki, to ich ostrość ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o trwałość, a także dobre efekty golenia.
Spis treści
TogglePowrót retro – żyletki najlepszym przyjacielem twardego zarostu
Moda się zmienia. Jeszcze do niedawna słynny beardman powoli przechodzi do lamusa i następuje wielki powrót mody na gładką skórę twarzy. O ile sprawa jest prosta w przypadku mężczyzn, którzy mają miękki zarost, tak panowie z twardym zarostem mogą mieć duży problem, gdyż owszem dostępne są maszynki elektryczne, jednak nie dają one możliwości ogolenia skóry na gładko, podobnie jak jednorazówki. Tutaj jedynie może poradzić sobie tradycyjna maszynka na żyletki. Takie rozwiązanie obecnie staje się coraz modniejsze. Również producenci żyletek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn z bardzo twardym zarostem, a to za sprawą powlekanych żyletek. Dzięki odpowiedniej technice powlekania możliwe jest golenie na super gładko, a przy tym bardzo dokładnie. Wybierając wysokiej jakości żyletki nie trzeba także mocno przyciskać maszynki do twarzy. Tutaj warto zastosować krótkie posunięcia. Warto również przesuwać ostrze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Dzięki odpowiedniej żyletce włoski nie będą wrastać, zatem nie będą tworzyć się nieestetyczne krostki i stan zapalny.
Materiał ma znaczenie
Oczywiście żyletki do golenia twardego zarostu powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to ich najwyższą jakość, a także jest niezbędne przy częstym kontakcie z wodą. Żyletki do brzytw do golenia dla mężczyzny posiadają często powłokę platynową, która dodatkowo zabezpiecza ostrza. Żyletki do golenia wykonane ze stali nierdzewnej mają właściwości antyseptyczne. Łatwo utrzymać je w czystości, a po skończonym goleniu wystarczy spłukać wodą. Maszynki na żyletki nie zapychają się tak szybko jak te tradycyjne, które wyposażone są wprawdzie w kilka ostrzy, ale nie są bardziej skuteczne od tradycyjnych żyletek do golenia.
Technologia ma znaczenie
Żyletki do brzytw do golenia dla mężczyzny i maszynki na żyletki przeznaczone do twardego zarostu muszą być odpowiednio ostre. Tylko takie żyletki do golenia są w stanie poradzić sobie z bardzo twardym zarostem. Wykonanie w technologii laserowej pozwala uzyskać podwójną lub potrójną ostrość, dzięki czemu uzyskiwany jest taki sam efekt jak w przypadku systemowych maszynek o trzech ostrzach. To bardzo zaawansowana technologia, którą wykorzystują najlepsze firmy, takie jak Feather Hi-Stainless czy Perma Sharp. Bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o test ostrości mają również żyletki do brzytw do golenia dla mężczyzny Derby.
Ostrze żyletki dopasuj do zarostu
Obecnie można zauważyć odrodzenie mody na tradycyjne maszynki na żyletki. Jednak w przeszłości używano jednego rodzaju ostrzy, co przy wymaganiach współczesnych mężczyzn niekoniecznie by się sprawdziło. W przypadku mężczyzn z bardzo grubym i twardym zarostem niezwykle istotne znaczenie ma krawędź tnąca. Krawędź tnąca jest możliwie najostrzejsza, dlatego polecana jest dla doświadczonych użytkowników takiego typu maszynek. W tym przypadku konieczne jest stosowanie kosmetyków, które wytwarzają pianę, aby ograniczyć możliwość skaleczenia się. Warto także zwrócić uwagę na powłokę z chromu, czy też ceramiki. Zastosowanie syntetycznych polimerów zmniejsza tarcia i ułatwia ślizg, co ma największe znaczenie w przypadku mężczyzn mających delikatną skórę i twardy zarost.
Gruby zarost jest synonimem męskości. Jednak niektóre zawody wymagają gładkiego ogolenia, szczególnie gdy w pracy dodatkowo obowiązuje dress code. Jednak warto pamiętać, że w takich sytuacjach zwykłe maszynki elektryczne czy tzw. jednorazówki absolutnie się nie sprawdzą. Jedynym i najlepszym wyborem są maszynki na żyletki lub brzytwy na żyletki, dzięki którym można cieszyć się gładką skórą bez wrastających włosków. Oczywiście należy wybierać tylko produkty renomowanych firm, które spełniają atesty jakości i bezpieczeństwa i powstają w technologii, którą można porównać do sposobu wytwarzania narzędzi chirurgicznych.