Macie tego typu problemy? Co zrobić w takiej sytuacji? Do jakiego lekarza zgłosić się, aby rozpocząć proces skutecznego leczenia? Poznajcie najważniejsze informacje na ten temat.
Nie brakuje ludzi, którzy borykają się z takimi kłopotami. Na szczęście usuwanie modzeli może odbyć się relatywnie szybko i w pełnij skutecznie. Trzeba jednak jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Na początek warto udać się do lekarza rodzinnego. Fachowiec oceni sytuację i w razie czego wypisze ewentualne skierowanie. Trzeba podkreślić, że leczeniem takich dolegliwości zajmuje się podolog. To specjalista, który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Powinien posiadać też właściwe podejście do pacjenta. Dzięki temu leczenie ran powstałych na skutek takiej dolegliwości będzie odbywało się nie tylko fachowo, ale także w miłej atmosferze.
Na czym polega usuwanie modzeli? Trzeba podkreślić, że takie elementy to pogrubiona warstwa rogowa skóry, która jest nagromadzona w jednej konkretnej lokalizacji. Opisywane modzele przybierają owalny albo okrągły kształt. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że są również płaskie. Teoretycznie nie powodują bólu, aczkolwiek sprawiają że normalne funkcjonowanie jest bardzo utrudnione. Warto zwrócić uwagę na fakt, że te elementy przyjmują żółtawe zabarwienie. W trakcie pokonywania kolejnych metrów pacjenci odczuwają pieczenie w miejscach, gdzie nastąpiły niekorzystne zmiany.
Bardzo istotne jest to, aby możliwie jak najszybciej udać się do fachowca. Podolog to specjalista, dla którego leczenie ran lub usuwanie modzeli nie stanowi tak naprawdę żadnego problemu. Na początek fachowiec ustala przyczynę powstania takich elementów. Jeśli odpowiadają za to deformacje szkieletu stopy, to poza usunięciem modzeli trzeba również wykonać zaopatrzenie ortopedyczne w stosunku do danego pacjenta. Czasami przyczyną powstawania jest nadmierne usuwanie zrogowaciałej skóry. Wizyta u podologa poprawia jej stan. Specjalista wykonuje usuwanie modzeli, dzięki któremu pacjent może swobodnie poruszać się nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Trzeba jednak podkreślić, że wykonanie tego zabiegu nie jest możliwe w trakcie jednej wizyty. Warto zatem możliwie jak najszybciej zgłosić się do fachowca.
Oj, wygląda na to, że chyba to miałam! Takie twarde miejsce na na stopie. Właściwie to dalej mam, ale w innym miejscu i mniejsze niż kiedyś. To akurat nie powoduje dyskomfortu, ale kiedyś miałam większe i to już utrudniało życie. Piszą tu, że nie boli, ale mnie bolało.
Nawet nie wiedziałam, że lekarz rodzinny może wystawić skierowanie do takiego specjalisty. Ktoś bliski z rodziny się z tym zmagał, i leczenie przyniosło szybką poprawę. Dłużej trwało namówienie do wizyty i przekonanie że takie defekty się też leczy i są na to sposoby 🙂