Medycyna naturalna w leczeniu dolegliwości i redukcji zmarszczek

Medycyna naturalna w leczeniu dolegliwości i redukcji zmarszczek

Warto przeczytać

Medycyna naturalna to dziedzina, która stawia na zachowanie równowagi i zgody z natura. Znajdują się tutaj metody bezpieczne i naturalne pozwalające na leczenie dolegliwości bólowych, usuwanie napięć i toksyn z organizmu jak również relaksacyjne i odmładzające masaże twarzy przywracają odpowiednie napięcie skórze, redukujące obrzęki i poprawiające ogólną kondycję skóry. Jakie zabiegi z dziedziny medycyny naturalnej zwalczają dolegliwości i poprawią kondycję organizmu, a jakie wpłyną na odmłodzenie wyglądu twarzy i redukcję zmarszczek?

Zabiegi medycyny naturalnej poprawiające kondycję organizmu

Do tego typu zabiegów należą refleksologia stóp oraz aurikuloterapia – akupunktura ucha.

  • Refleksologia stóp – to zabieg pochodzący z medycyny chińskiej polegający na masażu uciskowym określonych punktów reflektorycznych, odpowiadającym poszczególnym organom ciała. Głównymi wskazaniami do zabiegu refleksologii należą: stres, zaburzenia pracy wątroby, nerek i jelit, bóle mięśniowe, zaburzenia pracy układu nerwowego i układu krążenia, problemy z detoksykacją, obrzęki, zgaga.
  • Aurikuloterapia – akupunktura ucha to zabieg pochodzący z medycyny chińskiej polegający na nakłuwaniu określonych punktów na uchu odpowiedzialnym na pracę poszczególnych narządów. Zabieg znalazł zastosowanie u osób borykających się z dolegliwościami bólowymi mięśni, głowy, bezsenności, depresji,  problemach z trawieniem, alergiach czy w leczeniu nałogów

Zabiegi medycyny naturalnej redukujące zmarszczki

Do najskuteczniejszych zabiegów medycyny naturalnej należą odmładzające masaże twarzy np. Kobido lub Japoński masaż twarzy. Są to masaże wywodzące się z Japonii mające na celu odmłodzić i zrewitalizować skórę w naturalny sposób. Każdy z masaży składa się z kilku części dzięki, którym dochodzi do intensywnego ukrwienia skóry i jej lepszego dotlenienia, poprawy owalu twarzy i redukcji zmarszczek, pobudzenie mięśni i fibroblastów do produkcji kolagenu, zniwelowania napięcia mięśniowego i lepsze wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków.  Kilka sesji masażu pozwala odmłodzić wygląd skóry bez użycia urządzeń, igieł czy skalpela. To doskonała metoda poprawy wyglądu skóry w naturalny sposób.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments