Masz jasną karnację skóry?

Masz jasną karnację skóry?

Mama i dziecko Polecne i promocje Poradnik

Masz jasną karnację skóry? Wypróbuj te 3 proste sposoby na piękną opaleniznę latem bez leżenia na słońcu. Nie możesz się opalić lub nie masz czasu na leżenie godzinami na słońcu? Przetestuj 3 proste sposoby na idealną opaleniznę. Czy słyszałaś o opalaniu natryskowym?

Masz jasną karnację skóry?

Opalenizna jest to zmiana odcienia skóry na ciemniejszy, do której dochodzi w kontakcie skóry z promieniowaniem światła słonecznego lub promieniowaniem ultrafioletowym w solarium. Naturalna a przynajmniej naturalnie wyglądająca opalenizna jest obiektem zainteresowania wielu kobiet ale nie tylko bo prawdę mówiąc mężczyźni lubią patrzeć na opalone i zadbane ciało.

Choc wielu mężczyzn zapiera się, że są przeciwni wszelkiego rodzaju zabiegom kosmetycznym a także z zakresu medycyny estetycznej to jednak chętnie podziwiają efekty takich usług jak właśnie solarium, fryzjer czy opalanie natryskowe. Poznaj 3 proste sposoby na piękną opaleniznę. O ile część z nas nie ma problemu z opalaniem się na słońcu to jednak zdecydowana większość z różnych przyczyn nie może czerpać z dobrodziejstw natury. Jedna kobieta jest matką ciągle zajmującą się dzieckiem, druga ambitną pracownicą a jeszcze inna nie może wyleżeć kilku godzin na słońcu i jak tu w takiej sytuacji złapać naturalną opaleniznę…

Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze osoby o jasnej karnacji, którym naprawdę ciężko jest się opalić to samo słońce po prostu nam nie wystarczy. Co zrobić jeśli chcemy nadać naszej skórze nieco ciemniejszy kolor ale opalanie zupełnie nie wchodzi w grę? Pierwszym i najbardziej znanym sposobem na opaleniznę jest skorzystanie z usług solarium.

Aby nadać efekt naturalnego koloru a nie pomarańczowej marchewki wystarczy podejść do tego z rozwagą. Co prawda każdy pracownik solarium powinien doradzić jaki czas można spędzić w kapsule ponieważ w końcu jest to promieniowanie UV i wskazać przeciwwskazania jak np. miesiączka, niezagojone blizny, epilepsja czy niepełnoletniość ale w dzisiejszych czasach lepiej nie liczyć na dobre rady bo jak wiadomo każdy chce zarobić. Wybierając się na opalanie do solarium pamiętajmy więc o wcześniejszym przygotowaniu. Najlepiej dzień wcześniej wykonać peeling całego ciała a przed wejściem do kapsuły nie używać kremów z filtrem ani kremów nawilżających. Zaleca się krótkotrwały pobyt tzn. zaledwie kilka minut oczywiście ten czas będziemy wydłużać w miarę częstotliwości korzystania z opalania w solarium.

Zwykle do uzyskania pożądanego efektu wystarczą 3 do 4 kilkuminutowych wizyt, których koszt to zaledwie kilkanaście złotych. Między tzw. seansami należy skórę nawilżać balsamem lub kremem nawilżającym aby nie doszło do jej przesuszenia. Opalenizna wygląda naturalnie i widoczna jest po kilku godzinach więc można stwierdzić, że jest to szybka opalenizna w porównaniu do uciążliwego przesiadywania na słońcu. Z kolei opalanie natryskowe jest metodą, która daje natychmiastowy efekt a opalenizna utrzymuje się mniej więcej od 10 dni do 14 dni dlatego zabieg należy powtarzać podobnie jak solarium.

Opalanie natryskowe jest szalenie popularne i stosowane przez sportowców np. kulturystów, lekkoatletki oraz tancerzy tańców towarzyskich. Opalanie natryskowe to szybka opalenizna w kilkanaście minut. Koszt usługi to około 90- 100 zł ale zastanówmy się czy to jest wysoka cena… raczej nie. Jeśli weźmiemy pod uwagę jak wiele czasu tracimy na opalanie się na balkonie albo ile pieniędzy wyrzucamy na kosmetyki brązujące, które zmyjemy przy pierwszej kąpieli. Jeśli jesteś zwolennikiem kremów i wszelkiego rodzaju kosmetyków to podpowiadamy, że najlepszym z nich, który imituje opalanie jest brązujący balsam do ciała firmy Kolastyna. Kosmetyk należy rozprowadzić na całej powierzchni skóry i odczekać do wyschnięcia.

Zwykle efekty są widoczne po 3 – 4 aplikacjach balsamu Kolastyna jednak należy pamiętać, że jego część zmyje się pod prysznicem. Koszt balsamu brązującego firmy Kolastyna dającego efekt opalenizny to około 18 zł.

Artykuł powstał dzięki portalowi Tabletki na Cellulit