Manualne oczyszczanie twarzy jako sposób na problemową cerę

Manualne oczyszczanie twarzy jako sposób na problemową cerę

Polecne i promocje Zdowie i uroda

Czasami samo przestrzeganie podstawowych zasad higieny to za mało, aby cieszyć się piękną i zdrowo wyglądającą cerą. A przecież każda z nas marzy o nieskazitelności swojej twarzy. Czy jednak liczne zaskórniki, a także trądzik i inne zanieczyszczenia, mają obniżać naszą atrakcyjność? Na pewno nie! To właśnie manualne oczyszczanie twarzy poradzi sobie z licznymi problemami występującymi na naszej cerze. Choć metoda ta jest stosowana już od dawna, to nie traci na swojej atrakcyjności. To właśnie dzięki niej możesz skuteczniej utrzymać swoją cerę w nieskazitelności. Usuwanie zanieczyszczeń ze swojej twarzy jest bardzo ważne w dbaniu o jej wygląd. Ten rodzaj pielęgnacji skóry nie jest jedynie zarezerwowany dla osób zmagających się z licznymi problemami skórnymi (np. zaskórnikami lub trądzikiem), ale wszystkich kobiet marzących o ładnej buzi.

Manualne oczyszczanie twarzy jako sposób na problemową cerę

Zabieg manualnego oczyszczania skóry

Manualne oczyszczanie skóry jest ręcznym oczyszczaniem cery. To właśnie dzięki temu zabiegowi możesz pozbyć się wielu niedoskonałości, takich jak trądzik, zaskórniki czy grudki. Dodatkowo zabieg skutecznie oczyści Twoją twarz z nadmiernie zalegającego na niej sebum. Ten łój skórny powstaje w naszych gruczołach łojowych i ma za zadanie chronić ją przed nadmiernym wysuszeniem. Niestety, czasami nasze gruczoły produkują sebum w nadmiarze, przez co powstają liczne niedoskonałości, zaś sama twarz ma tendencję do błyszczenia.

Zapytaliśmy ekspertów z kliniki medycyny estetycznej MediArt Clinic w Poznaniu o zabieg manualnego oczyszczania twarzy. Specjaliści przybliżyli nam poszczególne etapy wykonywania zabiegu. Składają się na nie następujące etapy: demakijaż, peeling, maska, oczyszczanie i nałożenie kremu. Taka kolejność pozwala nie tylko na lepsze dotarcie do zatkanych porów skórnych i ich oczyszczenia, lecz także do nawilżenia twarzy, co jest szczególnie ważne po ręcznym oczyszczaniu twarzy. Warto wiedzieć, że manualne oczyszczanie twarzy jest rekomendowane w zwalczaniu następujących problemów:

  • zaskórników;
  • nadmiernego wydzielania łoju skórnego;
  • zanieczyszczonej skóry;
  • skóry trądzikowej.

Manualne oczyszczanie skóry – przebieg zabiegu

Przed każdym zabiegiem należy umówić się na konsultację wstępną ze specjalistą. Podczas takiej wizyty ekspert szczegółowo rozpozna skalę probemu. Dzięki temu będzie możliwy dobór jak najskuteczniejszego i efektywnego leczenia. Podczas takiej rozmowy zostanie uzgodniony plan działania. Przed wykonaniem zabiegu skóra zostaje odpowiednio przygotowana do przeprowadzenia zabiegu. W tym celu zostanie oczyszczona. Kosmetolog wykonuje wtedy demakijaż, peeling i zmiękcza naskórek. Podczas leczenia skóra zostaje oczyszczona z zaskórników, krost i wyprysków. Po ręcznym oczyszczeniu skóra pacjenta zostaje zdezynfekowana, a także zabezpieczona przez czynnikami zewnętrznymi specjalnymi preparatami.