Leczenie grzybicy jeszcze nigdy nie było tak proste. Poznaj najszybszy i najprostszy sposób na leczenie grzybicy paznokci!

Leczenie grzybicy jeszcze nigdy nie było tak proste. Poznaj najszybszy i najprostszy sposób na leczenie grzybicy paznokci!

Polecne i promocje
Grzybica paznokci z roku na rok staje się coraz powszechniejszym schorzeniem. To przede wszystkim ze względu na rozwój wielkomiejskiego stylu życia, który oznacza coraz częstsze korzystanie z przestrzeni publicznych, np. basenów, hoteli, siłowni czy toalet, stanowiących siedlisko różnorodnych bakterii i wirusów. Jednak to nie jedyne przyczyny powstawania i szerzenia się chorób grzybiczych paznokci. Odpowiada za to równie często noszenie zbyt ciasnego obuwia czy poddawanie paznokci długotrwałym obciążeniom. To wszystko powoduje, że grzybica paznokci dotyczy coraz większej ilości osób, które poszukują skutecznych sposobów jej leczenia. Istnieje wiele metod leczenia grzybicy paznokci, jednak obecnie najczęściej polecaną jest laseroterapia. Pozwala szybko, skutecznie i niemal bezboleśnie pozbyć się tego uporczywego i wstydliwego problemu.

 

Jak leczyć grzybicę paznokci? Laserem Lunula!

Obecnie najlepszym urządzeniem wykorzystywanym przy terapii grzybicy paznokci jest laser Lunula – to urządzenie do leczenia grzybicy rekomendują m.in. specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Laser nie tylko bardzo skutecznie zabija grzyby zlokalizowane pod płytką paznokcia, lecz także intensywnie pobudza wzrost zdrowej i odbudowanej płytki. Oznacza to tym samym, że dzięki terapii laserem Lunula jesteśmy w stanie pozbyć się nie tylko objawów, lecz także przyczyn grzybicy paznokci. Po zakończonej terapii paznokcie wracają do zdrowej kondycji i stają się bardziej odporne na niekorzystne wpływy czynników zewnętrznych.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci – szybko i bezinwazyjnie

Ogromnym atutem terapii z wykorzystaniem lasera Lunula jest jej całkowita nieinwazyjność – to odróżnia leczenie laserowe od tradycyjnych metod leczenia grzybicy paznokci. Światło lasera przenika przez płytkę paznokcia bez jej uszkadzania i okalającej paznokieć skóry. Dodatkowo, zabieg charakteryzuje bardzo szybki i niemal bezbolesny przebieg – pojedyncza sesja zabiegowa trwa zaledwie kilkanaście minut i nie naraża pacjenta na długą oraz bolesną rekonwalescencję. Pełna terapia leczenia grzybicy paznokci laserem Lunula obejmuje zazwyczaj cztery zabiegi przeprowadzane w odstępach tygodniowych, co oznacza, że całkowite wyleczenie tej uciążliwej przypadłości zajmie nam zaledwie miesiąc. W przypadku bardzo silnego zajęcia płytki paznokcia grzybicą, terapia może się wydłużyć, jednak nie powinna być dłuższa niż około 8 sesji.

Efekty laserowego leczenia grzybicy paznokci

Efektem laserowego leczenia grzybicy paznokci urządzeniem Lunula jest przywrócenie paznokciom zdrowej kondycji. Dzięki przeprowadzonej terapii grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia ulegają destrukcji, zaś w przeciągu kilku następnych miesięcy na dłoniach lub stopach narasta nowy, zdrowy paznokieć, który charakteryzuje się jednolitą strukturą, lekko różowym kolorytem, brakiem kruchości i łamliwości, a także zdrowym połyskiem płytki. Dzięki leczeniu laserowemu paznokcie są też lepiej zabezpieczone przed ewentualnym nawrotem choroby.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci to dziś najlepsza z możliwych metod usuwania tego przykrego schorzenia. Sprawdzi się nie tylko u stosunkowo zdrowych osób, lecz także pacjentów, którzy zmagają się z problemem tzw. stopy cukrzycowej i innymi powikłaniami związanymi z cukrzycą. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/nieinwazyjne-leczenie-grzybicy-paznokci-laser-lunula/. Pytaj też o szczegóły bezpośrednio w Klinikach Miracki w Warszawie.