Kosmetyki naturalne z olejem konopnym – gdzie kupić?

Kosmetyki naturalne z olejem konopnym – gdzie kupić?

Warto przeczytać

Kosmetyki z olejem konopnym stały się ostatnio bardzo popularne. Jest w tym trochę przelotnej mody, ale i sporo całkiem realnych zasług, ponieważ olej z konopi w kosmetykach ma naprawdę znakomite działanie. Problemem jednak stało się znalezienie odpowiedniego sklepu, w którym sprzedawane będą kosmetyki naturalne najwyższej jakości.

Olej konopny w kosmetykach: na zdrowie

Kosmetyki naturalne z dodatkiem oleju konopnego charakteryzują się świetnymi właściwościami odżywczymi, regenerującymi i nawilżającymi. Witaminy i minerały zawarte w oleju z konopi, a także dodatek specyficznych dla tej rośliny fitohormonów i chlorofilu bardzo korzystnie działają na skórę, włosy i paznokcie. Warunki są dwa: sam olej z konopi musi być najwyższej jakości, a w kosmetyku nie można stosować szkodliwych związków, które neutralizowałyby jego korzystne działanie. Kosmetyki naturalne produkuje się z oleju pozyskiwanego ze specjalnie wyprowadzonych odmian konopi, które charakteryzują się zwiększoną zawartością substancji czynnych.

Olej wrażliwy na czynniki zewnętrzne

Jednym z największych problemów, przed jakimi staje producent kosmetyków naturalnych z olejem konopnym, jest względna wrażliwość i samej bazy produktu i dodatku. Są to bowiem półprodukty wrażliwe często i na promieniowanie UV, i na związki utleniające, często nawet na tyle wrażliwe, że tracą właściwości po prostu wystawione na działanie powietrza. To wymusza stosowanie specjalnych procedur produkcyjnych, w których zachowane zostają najcenniejsze związki. Niestety, producentów, którzy faktycznie dbają o jakość swoich produktów, jest niewielu, a tu się problemy nie kończą, ponieważ jeszcze hurtownia kosmetyków naturalnych też musi zapewnić odpowiednie warunki magazynowania, a sklep – ekspozycji. Jeśli któryś z tych warunków nie zostanie zachowany, skuteczność kosmetyków konopnym szybko spadnie.

Bezpieczniej będzie online

Ze względów logistycznych najłatwiej jest znaleźć dobre kosmetyki konopne w sieci. Sklep internetowy ma znacznie mniej problemów z zapewnieniem odpowiednich warunków magazynowania, ekspozycji czy wysyłki i zdecydowanie częściej kosmetyki naturalne tam pochodzą bezpośrednio od producenta, a więc pokonują krótszą drogę, niż w tradycyjnym sklepie, do którego docierają przez paru pośredników. To ważne, ponieważ mniejsza ilość etapów to większa szansa na zachowanie w całym łańcuchu logistycznym warunków odpowiednich do przechowywania i transportu.

Gdzie kupić kosmetyki naturalne z olejem konopnym?

Jest w Polsce kilka sklepów, które są w stanie zagwarantować odpowiednio wysoką jakość. Jednym z nich jest HealthHouse, gdzie kosmetyki z olejem z konopi są nie tylko bardzo dobrej jakości, ale i w całkiem niezłej cenie. Zresztą warto tam zajrzeć i przekonać się też o znaczeniu innych technologii ważnych dla zachowania optymalnych właściwości szamponów, kremów czy balsamów z olejem konopnym. Warto rzucić okiem, zanim zamówi się tańszy, ale prawdopodobnie zupełnie nieskuteczny kosmetyk, który z konopi ma tylko rysunek liścia na opakowaniu.