Jakiego łóżka potrzebujesz?

Jakiego łóżka potrzebujesz?

Polecne i promocje

Łóżko do spania musi zostać odpowiednio dobrane do potrzeb użytkownika pod wieloma kątami. Od naszego wyboru zależeć komfort użytkowania, zdrowie i samopoczucie. Niewygodne łóżko to prosta droga do niewysypiania się, łącznie z wystąpieniem dolegliwości bólowych, problemów z kręgosłupem. Jeśli chcemy uniknąć niezadowolenia, czas najwyżej zastanowić się na tym, na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania najważniejszego mebla do swojej sypialni. Wybór niekoniecznie musi być oczywisty, bo nie ma jednego idealnego łóżka dla wszystkich.

W poszukiwaniu idealnego łóżka

Jako że każdy ma inne potrzeby i preferencje, potrzebować będzie innego łóżka do spania. Oczywiście nie brakuje uniwersalnych modeli, ale niekoniecznie będą one strzałem w dziesiątkę w naszym przypadku. Od czego w takim razie zacząć swoje poszukiwania idealnego mebla? Znaczenie z pewnością będzie miało dobranie optymalnej wielkości. Przy łóżku dwuosobowym minimalną szerokością jest 140 cm, ale dużo więcej wygody zapewni opcja 160 czy nawet 180 cm. Istotne będzie to, jakiej jesteśmy postury. Jeśli chodzi o długość, to zwykle wystarczy 200 cm, chyba że nasz wzrost przekracza 180 cm – lepiej sprawdzi się wtedy mebel o długości 210/220 cm. Wysokość łóżka również jest istotnym parametrem. Wasze ułatwi wstawanie, zapewni optymalny przepływ powietrza, podniesie trwałość materaca i higienę. Wystarczająca dla wielu będzie wysokość 40-50 cm.

Dalej mamy kwestię wyboru stelaża łóżka, który może być drewniany, z płyty meblowej lub w wersji metalowej. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być stelaż z dużą liczbą listewek elastycznych, połączonych ze sobą i umieszczonych w niewielkich odstępach. Za bardzo wytrzymałe i sprężyste uznaje się stelaże bukowe. Jeszcze większy komfort użytkowania zapewniają modele regulowane. Mile widziany będzie w łóżku zagłówek, szczególnie jeśli nie służy ono tylko do spania, ale czytamy w nim książki, oglądamy filmy czy korzystamy z laptopa. Ten element gwarantuje wygodę, zabezpiecza ścianę przed wycieraniem i zabrudzeniem, zapobiega sapaniu poduszek z łóżka na podłogę. Na uwadze powinno się mieć również funkcję przechowywania w postaci schowka lub szuflady na pościel.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka 180×200