Jakie metody na walkę z bliznami są najskuteczniejsze

Jakie metody na walkę z bliznami są najskuteczniejsze?

Poradnik

Jakie metody na walkę z bliznami są najskuteczniejsze – Skłonności do blizn są niezwykle trudne do wyleczenia, a walka z nimi może być stosunkowo najcięższa. Jednak każdy z nas czasami ma okazję przekonać się, że blizny same z siebie tylko zmniejszają objętość, ale raczej nie znikają. Dlatego szukając sposobu na nie, warto skupić się na poważnych propozycjach i przeanalizować ich za i przeciw.

Jakie metody na walkę z bliznami są najskuteczniejsze

Słówko o oczywistości

Rzecz jasna najskuteczniejszą (choć może wcale nie?) oraz najbardziej powszechną w myśleniu, ale też najbardziej inwazyjną metodą likwidacji blizn jest operacja laserowa. Jednak po pierwsze jest ona droga, a po drugie dość silnie wpływa na nasz organizm, to za wszelką cenę staramy się jej uniknąć. I bardzo dobrze, gdyż jak możemy zauważyć choćby na stronie wszystoobliznach.pl, większość naszych znamion czy blizn jest możliwe do usunięcia bez ingerowania w nie maszyn.

Alternatywa?

Co może stanowić alternatywę? Z pewnością coś tłustego i olejowego. Choć warto zwrócić uwagę na jedną, interesująca kwestię – silikon. Sutricon to żele i plastry, które mogą przynieść pożądane efekty. Działanie silikonu jest w tym wypadku wyjątkowo skuteczne, a co najważniejsze, nie jest inwazyjne i nie niszczy skóry w taki sposób, jak może zrobić to laser. Dlatego wiele osób już wybrało silikonowe rozwiązania na swoje blizny.

Higiena przede wszystkim

Nade wszystko należy jednak zadbać o higienę rany i zacząć myśleć o bliźnie jeszcze zanim rana się zasklepi. Dzięki temu możemy łatwiej i lepiej przystosować się do leczenia i pielęgnacji samego uszkodzenia ciała, aby stopniowo przywracać skórze jej poprzedni wygląd.

Wybierz sprawdzone i skuteczne rozwiązania, ale nie narażaj ani swojego portfela, ani też siebie na skutki działania lasera. Choć z pewnością blizny znikną, to pozostanie zbyt wiele konsekwencji, które w przypadku kuracji silikonowej nie mają miejsca. Zatem, wybór wydaje się być teraz prosty…