W życiu każdego człowieka może zdarzyć się niefortunny wypadek, przez który trzeba będzie zgłosić się do specjalisty. Ból będzie utrudniać normalne funkcjonowanie, ale z odpowiednią dobraną pomocą doświadczonego fizjoterapeuty powrót do zdrowia może być naprawdę szybki. Jednak najpierw trzeba zrozumieć różnicę między fizjoterapią a rehabilitacją.
Jaka jest różnica pojęć i ich kwestia leczenia?
Rehabilitacja obejmuje działania mające na celu przywrócenie pacjenta do zdrowia fizycznego i psychicznego, a fizjoterapia zwalcza ból i przywraca sprawności fizyczne do normalnego funkcjonowania. Udając się do fizjoterapeuty nie zawsze otrzymamy pomoc, na którą liczymy, jednak jej rehabilitacja nam pomoże, ponieważ fizjoterapeuta dobierze nam najlepszą metodę leczenia. Fizjoterapia Rumia, którego właścicielem jest wykwalifikowany fizjoterapeuta Michał Laskowski podejmuje się różnego rodzaju leczenia, od tych najmłodszych do najstarszych. Jeśli szukamy skutecznej terapii i zmagamy się dolegliwościami takimi jak ból pleców, głowy, różnego rodzaju kontuzje czy ból stawów to poleca się właśnie fizjoterapię w Rumi. Jej celem jest pomoc w poprawieniu zakresu ruchu oraz zminimalizowanie dolegliwości bólowych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Rehabilitacja Rumia pracuje różnymi technikami m.in. osteopatycznymi, manualnymi i wisceralnymi. Pacjentami pana Michała Laskowskiego są osoby w różnym wieku, od niemowląt po seniorów. Do każdej osoby podchodzi z ogromnym szacunkiem, z zaangażowaniem oraz indywidulanie.
Fizjoterapia Michała Laskowskiego
Fizjoterapia jest traktowana od wielu lat w celach leczniczych. Pomaga w usuwaniu i łagodzeniu bólu, zapobiega nawrotom nieprzyjemnych dolegliwości, poprawia wydolność organizmu, usprawnia układ ruchowy poszczególnych narządów i usprawnia kondycję osób pooperacyjnych. Fizjoterapię dobiega się w zależności od problemu wykrytego u pacjenta. Z usług profesjonalnego i doświadczonego fizjoterapeuty takich jak Michał Laskowski warto skorzystać przy schorzeniach neurologicznych, układu nerwowo-mięśniowego, oddechowego czy sercowo-naczyniowego.
Warto jednak pamiętać, że różnica pomiędzy rehabilitacją a fizjoterapią nie zawsze musi dzielić obydwa leczenia. Ich połączenia bywają bardzo pomocne, szczególnie w przypadku kontuzji u osób bardzo aktywnych fizycznie. Dzięki temu, możemy liczyć na zwalczanie dolegliwości bólowych, a z drugiej strony sprawia, że jesteśmy gotowi na kontynuowanie swojej aktywności fizycznej również i psychicznie.