Jak zadbać o swoje zęby?

Jak zadbać o swoje zęby?

Polecne i promocje

Zdrowe i mocne zęby oraz piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Czasami dieta czy niewłaściwy tryb życia albo brak wystarczającej higieny doprowadzają do tego, że konieczne jest usunięcie danego zęba. Żeby do tego nie dopuścić trzeba od zaraz zacząć przykładać się do tego jak tratowane są nasze zęby.

Jak zadbać o swoje zęby?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Powyższe stwierdzenie ma ogromne zastosowanie jeśli chodzi o zachowanie zdrowych zębów. Kontrolne wizyty to podstawa w walce o śnieżnobiały uśmiech bez ubytków. Chcąc mieć kontrolę nad stanem uzębienia, warto minimum raz na 6 miesięcy odwiedzić dentystę. Stomatolog na takiej wizycie może przeprowadzić zabieg piaskowania i fluorowania, co przywróci zębom biel oraz usunie kamień. Przegląd zębów pomoże we wczesnym stadium wykryć próchnicę czy choroby dziąseł, co nie tylko znacznie przyspieszy leczenie, ale również będzie zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Warto zdecydować się na zabiegi wybielające, które powodują, że uśmiech jest bielszy i bardziej estetyczny . Metody najczęściej wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych to wybielanie lampami UV oraz wybielanie nakładkowe. Obie te metody różnią się kosztami oraz efektami, jednak bielsze zęby sprawiają, że cała twarz zyskuje na urodzie.

Wady zgryzu

Nieprawidłowy zgryz to wada, którą posiada wielu dorosłych . Zazwyczaj już w dzieciństwie powstają pierwsze nieprawidłowości, które bardzo często są bagatelizowane przez rodziców. W ten sposób coraz więcej dorosłych decyduje się na noszenie stałego aparatu ortodontycznego. Aparaty na zęby pomagają walczyć z krzywo rosnącymi zębami. W przypadku kiedy zęby nachodzą na siebie również pomagają stałe aparaty. Jedyną wadą jest długi okres leczenia, który trwa od roku do nawet kilku lat. Jeśli chodzi o względy estetyczne, ci pacjenci, którzy cenią sobie szykowny wygląd mogą zdecydować się na aparaty, których elementy są wykonane nie z metalu, ale z ceramiki. Dzięki temu dla osoby postronnej aparat ortodontyczny jest praktycznie niewidoczny, a dodatkowo sam aparat ma znacznie lepsze działanie .

Regularne wizyty u stomatologa oraz szybka reakcja w przypadku bólu czy oznak próchnicy pozwala zachować zdrowe i mocne zęby.