Jak skutecznie odmłodzić okolice oczu?

Jak skutecznie odmłodzić okolice oczu?

Poradnik
Skóra wokół oczu jest cienka i narażona na szybką utratę elastyczności oraz zmarszczki. W jaki sposób można ją odmłodzić?

 

Oznaki starzenia najszybciej zauważane są w okolicy oczu. Właśnie dlatego nawet u młodszych osób skóra wokół oczu może zacząć prezentować nieestetyczne zmarszczki, obrzęki oraz zasinienia.

W takim przypadku rozwiązaniem jest nie tylko prawidłowa pielęgnacja, ale również medycyna estetyczna, dzięki której można uzyskać o wiele lepsze rezultaty – szybko i bezpiecznie.

Skóra wokół oczu – problematyczna patia twarzy

Skóra znajdująca się wokół oczu jest praktycznie całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych. Jest też cienka i narażona na zastoje limfatyczne oraz nadmierne wysuszenie. W tej partii twarzy uwydatnia się również mimika. Właśnie dlatego drobne zmarszczki w okolicy oczu zaczynają być widoczne tak szybko.

Oznaki starzenia skóry wokół oczu mogą pojawić się już po dwudziestym roku życia – przede wszystkim u osób o bogatej mimice. Już koło trzydziestki w tej partii twarzy mogą zacząć być widoczne zmarszczki związane z naturalnym procesem starzeniowym.

Zmarszczkom wokół oczu sprzyjają również czynniki takie jak:

  • opalanie się – także w solarium
  • uboga, monotonna dieta
  • niewystarczające nawodnienie organizmu
  • stres, niewysypianie się, brak relaksu
  • silne i częste pocieranie i rozciąganie skóry w okolicy oczu
  • brak pielęgnacji lub niewłaściwa pielęgnacja skóry wokół oczu
  • palenie papierosów i stosowanie innych używek

Jak zadbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu zasługuje na prawidłową pielęgnację. W tym celu warto stosować specjalne kosmetyki przeznaczone do tej partii twarzy – są delikatniejsze i bezpieczniejsze dla oczu, dlatego nie powodują podrażnień.

Podstawą pielęgnacji skóry wokół oczu powinno być stosowanie właściwych kremów pod oczy. Dobieramy je zależnie od indywidualnych potrzeb skóry w tej części twarzy, na przykład dla skóry ze zmarszczkami, z cieniami, obrzękami, wymagającej nawilżenia.

Kremy pod oczy należy delikatnie wklepywać w skórę – nie należy naciągać jej podczas aplikacji kosmetyków.

Medycyna estetyczna – skuteczne odmłodzenie okolicy oczu

Jednak nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie całkowicie zlikwidować zmarszczek wokół oczu. W takim przypadku warto skorzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej, które nakierowane są na tę partię twarzy.

Najczęściej na skórę wokół oczu stosuje się kwas hialuronowy albo botox – toksynę botulinową.

Kwas hialuronowy na okolice oczu

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w skórze, którego głównym celem jest nawilżenie skóry i nadanie jej odpowiedniej elastyczności. Ilość związku maleje z wiekiem, co widoczne jest poprzez zwiotczenie skóry i pojawienie się na niej zmarszczek.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym pozwala na przywrócenie skórze młodości. Związek ten działa jak wypełniacz – wygładza skórę, nawilża ją, nadaje jej właściwą objętość, a tym samym zmniejsza widoczność zmarszczek. Efekt widoczny jest niemalże od razu po wstrzyknięciu preparatu i utrzymuje się przez 6-12 miesięcy.

Botox na okolice oczu

Toksyna botulinowa, czyli botox to drugi popularny preparat stosowany w celu odmłodzenia okolic oczu. Botox powoduje zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, dlatego najlepsze efekty daje w przypadku zmarszczek pochodzenia mimicznego.

Botox powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych i powoduje, że okolica oczu wydaje się bardziej zrelaksowana i młodsza. Efekt zauważany jest po kilku dniach od wstrzyknięcia, a działanie preparatu utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy.

Oprócz powyższych metod odmłodzenia okolicy oczu wykorzystuje się również innego rodzaju zabiegi, na przykład mezoterapię igłową, karboksyterapię czy laser frakcyjny.

Zatem dzięki odpowiednio dobranym i prawidłowo przeprowadzonym zabiegom medycyny estetycznej można uzyskać bardzo dobre rezultaty – szybko, skutecznie, a także bez wysokiego ryzyka. Zadbaj o młody, promienny i atrakcyjny wygląd okolic oczu!

Artykuł powstał we współpracy z Akademią Medycyny Estetycznej dr Szczepańska.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o