Jak przygotować się do pierwszego seksu

Jak przygotować się do pierwszego seksu

erotyka

Jak przygotować się do pierwszego seksu  – Każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia podejmuje decyzję o odbyciu pierwszego prawdziwego stosunku seksualnego. Młodzi chłopcy zazwyczaj nie mogą się go doczekać i gdy tylko nadarzy się taka okazja, udają się ze swoją koleżanką bądź dziewczyną do łóżka.

Jak przygotować się do pierwszego seksu – poradnik dla dziewczyn i kobiet

Przedstawicielki płci pięknej nieco inaczej podchodzą do tego typu spraw, dlatego dla nich pierwszy seks może być powodem do wielu obaw. Jak zatem młoda dziewczyna powinna się do niego przygotować?

Przed pierwszym stosunkiem na pewno należy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Trzeba samemu zastanowić się nad tym, czy jest się do niego przygotowanym. Chodzi tu przede wszystkim o przygotowanie psychiczne, ponieważ zbyt wczesne rozpoczęcie życia seksualnego często kończy się tragicznie i całkowicie zniechęca do dalszej aktywności.

Dziewczyna, która zamierza zatem udać się ze swoim partnerem do łóżka, sama powinna przez chwilę o tym pomyśleć i zorientować się, jakie uczucia towarzyszą jej podczas takich rozmyślać. Jeśli będą one przepełnione wyłączni strachem, lękiem i samymi obawami, oznacza to, że nie jest ona przygotowana do odbycia pierwszego stosunku. Oczywiście silnego przerażenia nie należy mylić z lekkim zdenerwowaniem, które jest czymś zupełnie normalnym.

By je pokonać i spokojnie przejść przez pierwszy seks, warto na pewno odbyć ten stosunek z kimś zaufanym, kogo po prostu się kocha. Lepiej czasem poczekać z tym zbliżeniem nawet kilka lat, by ostatecznie odbyć je z lojalnym i wartościowym partnerem. Czasami bowiem dziewczyny dają się namówić do kontaktu erotycznego przez swoich napalonych chłopaków, czego później zawsze żałują. Nikt natomiast nie powinien wywierać na nich takiej presji.

Oczywiście pierwszy seks wymaga także innego przygotowania – nie tylko tego psychicznego. Wiedząc już, że jest się na niego gotowym, trzeba jeszcze pomyśleć o wyborze metody zabezpieczającej przed ciążą. Można zdecydować się na zastosowanie prezerwatywy bądź od razu udać się do ginekologa po receptę na tabletki antykoncepcyjne. Pierwsze zbliżenie na pewno bowiem nie powinno się zakończyć ciążą i żadna dziewczyna raczej by tego nie chciała.

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments