Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę u dentysty?

Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę u dentysty?

Zęby
Dentysty boi się wielu dorosłych. Nie ma zatem co dziwić się dzieciom, iż one również odczuwają lęk przed taką wizytą. W telewizji można napotkać na wiele żartów na temat dentystów i ich sposobie podejścia do pacjentów.

 

Ze względu na czasy w jakich żyjemy, dzieci mają bardzo łatwy dostęp do tego typu treści. Mogą one wzmagać ich naturalny lęk przed tym, iż ktoś będzie dokonywał zabiegu w ich buzi.

Czy można dziecko przygotować na taką chwilę? Oczywiście jest to trudne, ale przede wszystkim nie jest niemożliwe. Na czym dzieci najlepiej się uczą? Oczywiście na przykładzie. By pokazać dziecku, iż nie jest to nic strasznego, można przede wszystkim wziąć dziecko na swoją własną wizytę u dentysty. Warto pokazać mu co nas boli, jak wygląda nasz stan uzębienia przed wizytą. Natomiast po wizycie warto podkreślić plusy wykonywanego zabiegu. Lepsze samopoczucie, dobry stan uzębienia, brak bólu. Dla dzieci taka zdecydowana postawa rodzica jest wzorem. Dla wielu z nich dentysta być może wciąż będzie kimś strasznym, ale będą chciały to nieco ukryć, dlatego na przykładzie nie można poprzestawać.

Oczywiście stomatolog zawsze stara się być dla dziecka szczególnie miły. Jednak na fotelu dentystycznym, czasem ciężko jest się zrelaksować. Choć klinika stomatologiczna oferuje dzieciom naklejki, zabawki i inne atrakcje tuż przed samą wizytą, czasem stres obezwładnia dziecko. Dobrze jest zatem pokazać mu jak wygląda praca dentysty. Dziś nie brakuje gier, w których jest się dentystą i dokonuje się jakiegoś zabiegu. Jeśli dziecko choć trochę oswoi się z myślą, iż zabiegi nie są tak straszne, być może łatwiej będzie mu podejść do swojej własnej wizyty.

Bez wątpienia przychodnia stomatologiczna musi być również przez nas odpowiednio wybrana. Warto kierować swoją uwagę na takich dentystów, których gabinet dentystyczny jest przyjazny dzieciom. Którzy znani są przede wszystkim z bardzo dobrego podejścia do najmłodszych. Pierwsza wizyta u dentysty jest niezwykle ważna. To ona w gruncie rzeczy kształtuje nas sposób myślenia i zapatrywania na leczenie zębów. Dlatego należy dokładać wszelkich starań, by dziecko nie odczuwało nadmiernego lęku. Jak widać można to osiągnąć przy pomocy kilku sposobów.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments