Jak prawidłowo dobierać buty ortopedyczne i profilaktyczne?

Jak prawidłowo dobierać buty ortopedyczne i profilaktyczne?

Polecne i promocje

W dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi miewa problemy z kręgosłupem, wadami czy nieregularnym kształtem stóp. Wymaga to stosowania dodatkowego odciążenia i ochrony narażonych na kolejne urazy miejsc.

Jak prawidłowo dobierać buty ortopedyczne i profilaktyczne?

W tym celu skutecznie pomóc mogą obuwie ortopedyczne i profilaktyczne. Akcesoria te dostępne są w wielu wariantach i pod warunkiem odpowiedniego doboru, mogą być używane zarówno profilaktycznie, jak i w ramach wprowadzenia zauważalnej korekty.

Czym są buty ortopedyczne i jak je dobierać?

Mówi się, że decydując się na buty ortopedyczne konieczne w celach rehabilitacyjnych, ich wygląd nie do końca może przypaść nam do gustu. Nie do końca jest to prawdą. W dzisiejszych czasach buty ortopedyczne produkowane są przez znane marki, oferując tym samym szeroki wybór wzorów, umożliwiając ich dopasowanie do ulubionych stylizacji. W środku buta znajduje się wkładka ortopedyczna, co pozwala na zredukowanie opcjonalnych kosztów wynikających z konieczności dodatkowego zakupu. Samo obuwie przeznaczone jest przede wszystkim do eliminowania takich dolegliwości jak skłonność do skręceń stawu skokowo-dolnego czy leczenia stopy końsko-szpotawej. Buciki ortopedyczne wyrównujące skrócenie sprawdzą się u dzieci potrzebujących wsparcia w rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych. Noszenie takiego obuwia zaleca się wyłącznie osobom, u których metodami specjalistycznymi zdiagnozowano zniekształcenia stóp mogące być przyczyną dyskomfortu w przyszłości.

Buty i wkładki profilaktyczne – czyli jak zabiegać wystąpieniu schorzeń

Oprócz klasycznego obuwia ortopedycznego, każdy powinien rozważyć możliwość stosowania profilaktycznego. Takie buty są odpowiednio wyprofilowane, dostosowując się do kształtu stopy i charakteru możliwych schorzeń w przyszłości. Oprócz tego, skutecznie chronią przed kontuzjami i częstymi urazami w sporcie. Ich decydującą zaletą jest możliwość doboru dowolnego wyglądu, spełniając zarówno rolę estetyczną, jak i prozdrowotną.

Jeśli nie chcemy od samego początku kupować obuwia, możemy zdecydować się na same wkładki będące dobrym rozwiązaniem w przypadku mniej rozwiniętych schorzeń takich jak płaskostopie, halluksy czy ostroga piętowa. Nie będą one znacząco wpływały na nasz ogólny wizerunek, a wybrane z dozą uważności, poprawią komfort naszego życia.