Jak pielęgnować włosy

Jak pielęgnować włosy?

Poradnik Włosy

Jak pielęgnować włosy – Pielęgnacja włosów to pozornie łatwe zadanie. Jeżeli jednak przyjrzymy się temu z bliska zobaczymy wiele błędów, które popełniają kobiety. Każda z nas marzy o pięknych, bujnych i lśniących włosach. Dlatego postaram się pokazać Ci kilka niezbędnych czynności, które powinnaś wprowadzić do ich codziennej pielęgnacji.

Jak pielęgnować włosy

Pielęgnacja włosów to pozornie łatwe zadanie. Jeżeli jednak przyjrzymy się temu z bliska zobaczymy wiele błędów, które popełniają kobiety. Każda z nas marzy o pięknych, bujnych i lśniących włosach. Dlatego postaram się pokazać Ci kilka niezbędnych czynności, które powinnaś wprowadzić do ich codziennej pielęgnacji.

Kilka kroków do bujnej fryzury

Jeżeli będziesz sumiennie przestrzegać tych rad nigdy nie powiesz, że masz „bad hair day”. Przede wszystkim zastanów się czy w odpowiedni sposób myjesz swoje włosy. Można wyróżnić dwa typy kobiet takie, które myją je codziennie lub takie, które robią to co kilka dni. W obu przypadkach jest to zachowanie poprawne, należy bowiem wybrać odpowiedni szampon. Używaj tylko takiego, który jest idealnie dobrany do rodzaju skóry, a nie włosa. Wiele kobiet popełnia ten błąd. Podstawowe zadanie szamponu to oczyszczenie skóry, a w razie łupieżu pozbycie się go.Istotną kwestię odgrywa temperatura używanej wody przy myciu włosów, powinna być letnia. Zbyt ciepła oraz za zimna może podrażnić skórę głowy.

Odżywka, inaczej niż szampon powinna być przystosowana do rodzaju i wymagań włosa. Stosuje się ją po to aby poprawić ich stan, nawilżyć, ale przede wszystkim domknąć łuski, które zostały rozchylone podczas mycia. Zanim zastosujesz odżywkę powinnaś lekko osuszyć lub pozbyć się nadmiaru wody. Nakładając ją musisz robić to od końców ku nasadzie. Po kilku zalecanych minutach dokładnie płuczemy głowę, źle zmyta odżywka może obciążyć włos oraz doprowadzić do nadmiernego złuszczania się naskórka. Pamiętaj, aby nie rozczesywać ich kiedy są mokre, poczekaj aż trochę przeschną.

Dodatkowa pielęgnacja

Oprócz odpowiednio dobranego szamponu i odżywki możesz wykorzystywać wszelkiego rodzaju olejki. Do takiej pielęgnacji możesz wykorzystać olej rycynowy albo oliwię z oliwek. Taki zabieg dostarczy twoim włosom wiele składników odżywczych, a także nawilży je. Przed wykonywaniem wszelkich czynności z użyciem prostownicy czy lokówki uprzednio wetrzyj w końcówki i na całej długości jedwab, który uchroni włos przed wysoką temperaturą. Wszelkiego rodzaju oleje sprawdzą się u kobiet, borykających się z problemem przesuszania oraz puszenia. Używanie olejków z kokosa, migdała czy makadamia pomoże w rozczesywaniu. Natomiast po wystylizowaniu spowodują, że będą pięknie błyszczeć i odbijać światło. Staraj się unikać produktów, które w swym składzie posiadają alkohol, doprowadza on do wysuszenia struktury włosa.

Regularne podcinanie

Regularność w pielęgnacji włosów odgrywa wielkie znaczenie. Dlatego też nie możesz zapominać o wizytach w salonie fryzjerskim. Podcięcie nawet jednego centymetra zrobi wielką różnicę. Przede wszystkim brak porozdwajanych i połamanych końców spowoduje, że Twoja fryzura będzie wyglądała na zdrowszą oraz bujniejszą. Rozdwojonego włosa nie da się już naprawić za pomocą aptecznych czy drogeryjnych specyfików, niestety w jeszcze większym stopniu ulegać będzie coraz większej destrukcji. Jedyną radą jest ich obcięcie. Jeżeli nie zadbasz o regularną wizytę u fryzjera Twoje włosy z czasem będą przypominać siano.

Artykuł – Jak pielęgnować włosy – powstał we współpracy www.kobietanaczasie.pl

0 0 vote
Daj ocenę