Jak możesz uzyskać talię osy?

Jak możesz uzyskać talię osy?

Dieta Poradnik

Wiele dziewczyn, które znam marzy, by zrzucić brzuszek i zyskać talię osy. Nie zawsze jest jednak to możliwe – każda kobieta ma swoją inną budowę ciała. Czasem kobiety z zaskoczeniem odkrywają, że mają budowę gruszki i muszą zapomnieć o wymarzonej talii klepsydry. Tym niemniej jednak, można zredukować nadmiar tłuszczyku.

 

Dieta odchudzająca jest oczywiście niezbędna, ale ćwiczenia są też potrzebne, aby móc „rzeźbić” swoje ciało bardziej precyzyjnie. Nawet jeśli nie masz budowy klepsydry, możesz podkreślić kształt swoich bioder, i wyglądać oszałamiająco. Oto kilka ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć szczupłą talię.

Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, powinnaś być zdyscyplinowana. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczenia, załóż sobie prosty i łatwo osiągalny cel – odwiedź siłownię dwa razy w tygodniu, nie musisz stawiać sobie za wysokich progów. Warto ćwiczyć prostą gimnastykę brzucha dwa razy dziennie (brzuszki, nożyce, skłony, przysiady), a co najmniej dwa razy w tygodniu wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia: takie jak aerobik, Zumba czy taniec brzucha, jogging, pływanie lub jazda na rowerze. Zanim zaczniesz ćwiczyć, dobrze jest rozgrzać wszystkie mięśnie przez co najmniej piętnaście minut.

W swoim codziennym ćwiczeniu powinieneś uwzględnić następujące ćwiczenia:

  • Pompka ze skrętem – przyjmij pozycję do pompki, oprzyj się na łokciach, a następnie obróć się, opierając się na jednym ramieniu i drugie wyciągnij w górę, pod kątem 45 stopni. Spróbuj co najmniej 5 obrotów dla każdego ramienia. Możesz też położyć się na boku, położyć jedną rękę na biodrze, unieść się na drugą i lekko ugiąć nogi. Im bardziej zaawansowana jesteś, tym trudniejsze warianty pompki można zrobić – na przykład opierając się na wyprostowanych rękach zamiast łokciach.
  • Rowerek – Leżąc na podłodze, połóż dłonie pod szyją. Podnieś nogi o 90 stopni w górę, pedałuj powoli, jak to robisz jadąc na rowerze – co najmniej 3 minuty.
  • Nożyce – Połóż się na plecach, podnieś nogi pod kątem 45 stopni do podłogi, przesuwaj jedną nogę nad drugą – wykonaj co najmniej 2 serie po 20-30 minut.
  • Przenoszenie piłki – lub innego ciężkiego przedmiotu: Usiądź na podłodze i unieś lekko zgięte nogi tak, by nie dotykały gruntu. Trzymaną w rękach piłkę przenoś raz na lewy, raz na prawy bok, dotykając nią podłogi (20 powtórzeń na początek).
  • Hulahop – 15 minut ćwiczeń z obręczą może bardzo pomóc w ćwiczeniach talii.

Mam nadzieję, że zaczniesz ćwiczyć – nie ma sensu tracić czasu na filmy i przekąski!

Autorka jest stylistką i konsultantką sklepu https://zoio.pl

0 0 vote
Daj ocenę