Jak możesz uzyskać talię osy?

Jak możesz uzyskać talię osy?

Dieta Poradnik

Wiele dziewczyn, które znam marzy, by zrzucić brzuszek i zyskać talię osy. Nie zawsze jest jednak to możliwe – każda kobieta ma swoją inną budowę ciała. Czasem kobiety z zaskoczeniem odkrywają, że mają budowę gruszki i muszą zapomnieć o wymarzonej talii klepsydry. Tym niemniej jednak, można zredukować nadmiar tłuszczyku.

 

Dieta odchudzająca jest oczywiście niezbędna, ale ćwiczenia są też potrzebne, aby móc „rzeźbić” swoje ciało bardziej precyzyjnie. Nawet jeśli nie masz budowy klepsydry, możesz podkreślić kształt swoich bioder, i wyglądać oszałamiająco. Oto kilka ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć szczupłą talię.

Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, powinnaś być zdyscyplinowana. Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczenia, załóż sobie prosty i łatwo osiągalny cel – odwiedź siłownię dwa razy w tygodniu, nie musisz stawiać sobie za wysokich progów. Warto ćwiczyć prostą gimnastykę brzucha dwa razy dziennie (brzuszki, nożyce, skłony, przysiady), a co najmniej dwa razy w tygodniu wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia: takie jak aerobik, Zumba czy taniec brzucha, jogging, pływanie lub jazda na rowerze. Zanim zaczniesz ćwiczyć, dobrze jest rozgrzać wszystkie mięśnie przez co najmniej piętnaście minut.

W swoim codziennym ćwiczeniu powinieneś uwzględnić następujące ćwiczenia:

  • Pompka ze skrętem – przyjmij pozycję do pompki, oprzyj się na łokciach, a następnie obróć się, opierając się na jednym ramieniu i drugie wyciągnij w górę, pod kątem 45 stopni. Spróbuj co najmniej 5 obrotów dla każdego ramienia. Możesz też położyć się na boku, położyć jedną rękę na biodrze, unieść się na drugą i lekko ugiąć nogi. Im bardziej zaawansowana jesteś, tym trudniejsze warianty pompki można zrobić – na przykład opierając się na wyprostowanych rękach zamiast łokciach.
  • Rowerek – Leżąc na podłodze, połóż dłonie pod szyją. Podnieś nogi o 90 stopni w górę, pedałuj powoli, jak to robisz jadąc na rowerze – co najmniej 3 minuty.
  • Nożyce – Połóż się na plecach, podnieś nogi pod kątem 45 stopni do podłogi, przesuwaj jedną nogę nad drugą – wykonaj co najmniej 2 serie po 20-30 minut.
  • Przenoszenie piłki – lub innego ciężkiego przedmiotu: Usiądź na podłodze i unieś lekko zgięte nogi tak, by nie dotykały gruntu. Trzymaną w rękach piłkę przenoś raz na lewy, raz na prawy bok, dotykając nią podłogi (20 powtórzeń na początek).
  • Hulahop – 15 minut ćwiczeń z obręczą może bardzo pomóc w ćwiczeniach talii.

Mam nadzieję, że zaczniesz ćwiczyć – nie ma sensu tracić czasu na filmy i przekąski!

Autorka jest stylistką i konsultantką sklepu https://zoio.pl

Daj ocenę (5 / 2)

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
An99LadyInnaMargo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Margo
Gość
Margo
Daj ocenę :
     

Ja już zaczęłam ćwiczyć i dalej nie mogę mieć talii osy. Ćwiczę co 2 dzień i jak na razie nie widzę żadnych efektów. Nie jem po 19 i piję dużo wody. To podobno pomaga.

LadyInna
Gość
LadyInna

Zaczęłam ćwiczyć. Ściągnęłam aplikację na tablet Fitness dla kobiet i wykonuję co 2 dzień ćwiczenia na brzuch. Jestem na średniozaawansowanym poziomie. Bardzo mi się podobają wyrzeźbione brzuchy.

An99
Gość
An99
Daj ocenę :
     

Zgadzam się z tym, że niezbędnym warunkiem do uzyskania talii osy są ćwiczenia fizyczne. Wystarczy 15 minut każdego dnia. Jeszcze lepszym i przyjemniejszym sposobem jest taniec brzucha. Jednak oprócz ruchu warto stosować się do zasady aby nie jeść po godzinie 19, dlatego że w nocy nasz organizm gorzej trawi. U mnie stosowanie tych dwóch prostych sposobów działa skutecznie.