Jak może pomóc dentysta?

Jak może pomóc dentysta?

Polecne i promocje

Dentysta zazwyczaj nie kojarzy się zbyt dobrze. Wynika to z faktu, że zabiegom przeprowadzanym w gabinecie często towarzyszy ból, konieczność znieczulenia itp. Jednak dentysta to nie tylko lekarz, który pomaga w problemach z jamą ustną, ale także specjalista dbający, aby uśmiech był piękny. Jakie oprócz podstawowego leczenia może świadczyć gabinet profesjonalnych stomatologów? Oto niektóre z nich.

Usuwanie kamienia nazębnego

Ten zabieg ma zarówno pobudki estetyczne, jak i zdrowotne. Kamień znajdujący się na zębach może prowadzić do powstawania ubytków w strukturze zębów, a następnie do próchnicy. Jednak kamień nazębny wygląda też bardzo niekorzystnie na zębach. Najpopularniejszą metodą usuwania kamienia nazębnego jest tzw. skalling. Powoduje złudzenie, że zęby nie są aż tak białe. Warto wybrać się do stomatologa, aby się go pozbyć.

Wybielanie zębów

Kolejnym zabiegiem, który realizuje się głównie z powodów estetycznych, jest wybielanie zębów. Może być ono przeprowadzane na kilka sposobów. Obecnie bardzo często wybiela się zęby laserowo. Innym sposobem jest wybielanie za pomocą specjalnego preparatu, który po nałożeniu na zęby naświetla się lampą o niebieskim świetle, która aktywuje nadtlenek wodoru znajdujący się preparacie, a to prowadzi do wybielenia zębów. Kolejny sposób to nakładki, które pacjent sam stosuje w domu. Należy jednak pamiętać, że każde wybielanie powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza stomatologa.

Przygotowanie do założenia aparatu

Leczenie, a właściwie prostowanie zębów za pomocą aparatu ortodontycznego to zadanie dla ortodonty. Jednak przedtem dentysta musi wyleczyć zęby, potwierdzić, że nie ma przeciwwskazań, a nawet ewentualnie wyrwać zęby, jeśli tak zaleci ortodonta.

Upiększenie uśmiechu

Gabinet profesjonalnych stomatolog z całą pewnością może zaoferować także założenie licówek, czyli cienkich porcelanowych płatków. Przyklejane są one do zębów, aby ukryć defekty oraz upiększyć uśmiech. Jest to szybki i bardzo popularny sposób na odzyskanie pięknego uśmiechu.

Zapraszamy do Ten-Dent – gabinet profesjonalnych stomatologów z Chorzowa.