Jagoda na problemy z hormonami

Jagoda na problemy z hormonami

Polecne i promocje Poradnik

Masz problemy z gospodarką hormonalną w swoim organizmie?Koniecznie wypróbuj jagody, które pomogą Ci przywrócić odpowiednią gospodarkę hormonalną.

Jagoda na problemy z hormonami

 

Problemy z nierównowagą hormonalną dotyczą coraz większej ilości kobiet. Życie w pośpiechu, stresie oraz brak odpowiednio zbilansowanej diety przyczynia się do nadmiaru niektórych hormonów i niedoborów innych. Prowadzi to do poważnych chorób takich jak Hashimoto, PCOS czy nadczynność tarczycy. Kobiety z nierównowagą hormonalną mają często problem z niereguralnością miesiączek, nadmiernym owłosieniem, tyciem czy trądzikiem. Często występują również kłopoty z płodnością, co z kolei często prowadzi do takich zaburzeń psychicznych jak depresje czy nerwice. Medycyna oferuje pomoc w postaci syntetycznych hormonów, które najczęściej trzeba przyjmować do końca życia.

Niestety często takie leki mają wiele skutków ubocznych i wiele kobiet szuka alternatyw dla ich przyjmowania. Jedną z alternatyw wydaje się być ruch i zdrowa dieta. Dla kobiet z policystycznymi jajnikami często pomocna okazuje się dieta niskowęglowodanowa i regularne picie ziół obniżających androgeny, takich jak na przykład mięta. Odpowiednia dawka ruchu pomoże uwrażliwić tkanki na insulinę, gdyż zaburzeniom hormonalnym często towarzyszy insulinooporność. Przy Hashimoto często pomaga rezygnacja z nabiału czy warzyw kapustnych. Dużą rolę przy niedoborze lub nadmiarze niektórych hormonów może odegrać również joga hormonalna. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich pozycji, relaksacji oraz ćwiczeniom oddechowym organizm uspokaja się, umysł wycisza, a wszystko to przyczynia się do poprawy funkcjonowania naszego układu hormonalnego. Wskazane są pozycje typu świeca, pobudzające asany czy powitania słońca.

Najważniejsza jest regularność takich ćwiczeń, gdyż jednorazowa sesja niestety nie pomoże nam uporządkować hormonów. Pozycje te korzystnie wpływają na jajniki, tarczycę czy nadnercza, z których pracą mają problem organizmy niektórych kobiet. Warto ćwiczyć pod okiem instruktora jogi, który pomoże nam nauczyć się podstawowych pozycji, z naciskiem na te, które będą pomocne przy naszym schorzeniu. Joga hormonalna oprócz tego, że relaksuje, ma realny wpływ na to co dzieje się z naszym ciałem i hormonami. W Internecie można znaleźć różne artykuły na temat jogi hormonalnej, które pomogą nam dowiedzieć się czegoś więcej.

Artykuł powstał dzięki portalowi ale Mama