Implanty zębowe - wskazania, przeciwwskazania, przebieg zabiegu

Implanty zębowe – wskazania, przeciwwskazania, przebieg zabiegu

Polecne i promocje

Implanty zębowe umożliwiają posiadanie ładnego i pełnego uśmiechu pomimo ubytków. Implantologia to nauka, która na przestrzeni ostatnich lat bardzo się rozwinęła. To dzięki temu gabinety stomatologiczne mogą współcześnie proponować szereg możliwości, dzięki którym pozbycie się kompleksów związanych z niepełnym uzębieniem, staje się możliwe. Sprawdź, jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu oraz jak wygląda cały proces.

Wskazania i przeciwwskazania

Implanty zębów są skutecznym rozwiązaniem nie tylko w przypadku osób, które nie mają jednego lub kilu zębów, ale też w przypadku tych pacjentów, którzy nie mają już uzębienia całkowicie. Przeciwwskazaniem zaś do wykonania zabiegu są przede wszystkim wszelkiego rodzaju choroby, jak np. cukrzyca, AIDS, osteoporoza czy nowotwór. Inne przeciwwskazania, które jednak nie dyskwalifikują pacjenta całkowicie, to zaburzenia związane z budową błony śluzowej w miejscu, gdzie miał zostać wszczepiony implant oraz nadmierne pochylenie zębów. Po załagodzeniu tych czynników i poprawie sytuacji, pacjent może skonsultować swój przypadek z lekarzem ponownie. Osoby, które nie mogą zostać poddani zabiegowi mocowania implantów mogą skorzystać z innych rozwiązań, takich jak protezy zębowe lub mostki.

Przebieg zabiegu i pielęgnacja

Leczenie zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z pacjentem. Po poznaniu jego oczekiwań oraz na podstawie badania stomatologicznego i RTG lekarz może oszacować dostępne możliwości. Po podjęciu decyzji o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, należy w pierwszej kolejności wyleczyć wszystkie pozostałe zęby – zarówno próchnice jak i choroby dziąseł. Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu. Proces mocowania implantu zaczyna się od wywiercenia otworu. Cała procedura trwa zwykle od jednej do dwóch godzin. Implant zrasta się z kością przez kilka tygodni lub miesięcy. W tym czasie zabrania się palenia papierosów. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się jeść ani pić, ani też wykonywać czynności związanych z wysiłkiem fizycznym przez kilka godzin. Przez kilka kolejnych dni nie należy zaś spożywać gorących posiłków, a po spożyciu jakiejkolwiek potrawy należy każdorazowo płukać jamę ustną specjalnym płynem do dezynfekcji. Po okresie osseointegracji możliwe jest zamocowanie korony.

Soldent – warszawska klinika stomatologiczna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o