Badanie pokazują, że coraz więcej dentystów zakłada implanty zębowe swoim pacjentom. Dlaczego tak się dzieje? Po co implanty zębów są wstawiane? Jak przebiega ten proces od początku do końca? Najważniejsze fakty dotyczące tego tematu możecie przeczytać w poniższym artykule.
Implanty zębowe – w jaki sposób są zakładane?
Ludzie decydują się na implanty zębowe, aby znowu posiadać piękny, elegancki uśmiech, którego nie trzeba będzie się wstydzić. Takie akcesoria akcesoria są montowane po to, aby na przykład uzupełniać ubytki w naturalnym uzębieniu pacjenta. Czym charakteryzują się porządne implanty zębowe? Między innymi muszą być solidne i wytrzymałe. Nie powinny powodować dyskomfortu w jamie ustnej pacjenta. Bardzo ważne jest również to, aby osoba wystawiająca implanty zębów zwróciła uwagę na kolor. Barwa nie może odbiegać od naturalnego koloru uzębienia konkretnej osoby.
W jaki sposób są wstawiane implanty zębowe? Oczywiście, na samym początku lekarz musi przeprowadzić konsultację wstępną. W trakcie wywiadu medycznego są zbierane informacje na temat stanu pacjenta, jego obecnych dolegliwości, przyjmowanych medykamentów itp. Szczególną uwagę należy mieć w przypadku osób z chorobami serca, nerek, tarczycy itp. Bardzo ważne jest to, aby przed wstawianiem implantów zostały zrealizowane również badania kliniczne oraz ogólnomedyczne. Jeśli stomatolog stwierdzi, że nie ma żadnych przeciwwskazań, to implanty zębów mogą być wstawione.
Jak to wszystko odbywa się w praktyce? Na początek realizowane jest wszczepienie implantu. To zabieg chirurgiczny mający na celu wywiercenie w kości otworu. To właśnie tam będzie potem wkręcany implant. Zabieg trwa od około pół godziny do dwóch godzin. Wszczepienie implantu jest realizowane przy użyciu znieczulenia albo nawet w pełnej narkozie. Drugim etapem jest odsłonięcie implantu, a także wkręcenie śruby gojącej. Po co się to robi? W takim celu, aby implanty zębów powodowały po prostu zdecydowanie mniejsze dyskomfort. Śruba gojąca ma również przyspieszyć proces gojenia się błony śluzowej. Ostatnim etapem jest pobranie wycisków oraz zamocowanie sztucznego zęba. Stomatolog ma za zadanie przykręcić łącznik do implantu, a następnie zamocować koronę protetyczną.