Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Golczewo

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia idzie na zdobycie doskonałych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Trzcińsko-Zdrój

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do możliwości jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Trzcińsko-Zdrój
mosty protetyczne Trzcińsko-Zdrój
ruchome protezy zębowe Trzcińsko-Zdrój

Każda z obecnych drogi posiada bezpośrednie atuty i minusy, zatem warto zapoznać się spośród nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dodać je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Pewno stanowić owo także kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. Także usunięcie zęba może stanowić efektem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dodać je jak szybko. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma istotny nacisk na zgryz, dlatego może wywoływać nie wyłącznie do kłopotów z żuciem, lecz jeszcze do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może trafić też do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się błąd w łuku zębowym, o jego czemuś warto przemyśleć jak łatwo – czyli w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najskuteczniejszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na czemuś braku przez wszczepienie implantu w mieszkanie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu umieszcza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią pomóc nawet na jeszcze 20 lat. Pozwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do uzupełnienia jednego albo kilku braków. Takie podejście łączy się i w sukcesie bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na jakich mocuje się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich wielka cena. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to i tani rób na uzupełnieni brakujących zębów. Czynią one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wybiera się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które montowane istnieje na bliskich dla braku zębach – w efekcie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być otoczony zębami posiadającymi korzenie – to tak zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy konieczne istnieje jednocześnie sprawienie ich pomagania kanałowego. To brak tej technologie, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po dokonaniu mostu protetycznego stanowi mocno korzystny – stanowi on niemalże nie do poznania z nowych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów plus istnieje długa – potrafią one zapewniać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia myśl to protezy ruchome, na dowód zrobione z akrylu. To popularni sposób na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może zawierać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Jeszcze nie odpowiada ona oczywiście dużej trwałości jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Trzcińsko-Zdrój