Implanty zębów - ile to kosztuje?

Implanty zębów – ile to kosztuje?

Polecne i promocje promocja Zęby
Decydując się na skorzystanie z profesjonalnego, jak i wyjątkowo nowoczesnego wsparcia stomatologicznego, w tym implantologicznego, chce się celować możliwie jak najbardziej trafnie. Nic dziwnego nie pozostaje więc w tym, by pacjent jeszcze przed podjęciem decyzji o leczeniu wiedział jak mniej więcej kształtuje się jego koszt. Sprawdziliśmy więc, ile kosztują implanty zębów.

 

Płacimy za jakość

Implantologia pozostaje doprawdy doskonałym narzędziem w nowoczesnej stomatologii. Pozwalać będzie bowiem na otrzymanie nie tylko wyjątkowo trwałych efektów, ale i dostęp do zębów które w niczym nie będą ujmować naturalnemu wyglądowi. A o to przecież chodzi wszystkim tym, którzy pragną wyglądać atrakcyjnie i cieszyć się pełnym uzębieniem przez długi czas.

Kilkuetapowość w standardzie

O tym, czy implant zębowy może kosztować np. 1600 zł przekonamy się, gdy pomyślimy o kilkuetapowym jego wszczepieniu. Co więcej – nierzadko otrzymamy informację o tym, że sam implant kosztować będzie np. 1800 zł. W tej kwocie nie ma jednak zazwyczaj dość wysokiego kosztu łącznika. A ten wynosić może nawet 700 zł. Przed podjęciem decyzji o wszczepieniu implantu warto najpierw dokładnie poznać szczegółowy cennik w danej klinice. Okazać się bowiem może, że koszt wstawienia jednego implantu tytanowego to ok. 2000 zł, przy czym zmniejsza się przy wyborze 2 – 3, a nawet więcej implantów. Im więcej, tym koszt pojedynczego proporcjonalnie się zmniejsza.

O co warto pytać?

Myśląc o całkowitej cenie implantu warto wnikliwie pytać w wybranym przez nas gabinecie. A co dokładnie warto wiedzieć? Przede wszystkim trzeba spytać o całkowity koszt implantu oraz wliczenie w niego także kosztów łącznika oraz korony. Bez tego nie otrzymamy pełnej i satysfakcjonującej nas informacji.

Do tego doliczyć należy też koszt konsultacji – ile wynosi i czy jedna konsultacja wystarczy, by szczegółowo wyjaśnić wszystkie etapy działania implantologicznego? Jedno jeste pewne – warto wiedzieć więcej – dla własnej satysfakcji i spokoju.

Artykuł został napisany we współpracy ze ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC.