Imigrant Uratował dziecko

Imigrant Uratował dziecko

Wiadomości

Imigrant Uratował dziecko – Nielegalny imigrant Francji wspiął się na 4 piętro budynku i uratował wiszące z balkonu dziecko.

22-letni mężczyzna, który jest nielegalny imigrantem z afrykańskiego państwa Mali, został bohaterem Francji. Bez zastanowienia wspiął się na 4 piętro jednego z budynków znajdującego się we Francji  i uratował 4-letniego chłopca, który wisiał z balkonu budynku.

Imigrant Uratował dziecko

Bohater o imieniu Gassama Mamoudou w sobotę wieczorem był z kilkoma kolegami w jednej z knajp na ulicy Marz Dormoy, która znajduje się w paryskiej 18 dzielnicy. Mężczyźni oglądali mecz i nagle usłyszeli krzyki dochodzące z zewnątrz i dźwięki klaksonów samochodowych. Gassama Mamoudou przyznał, że gdy wyszedł na ulicę, zobaczył dziecko zwisające z balkonu. Mężczyzna wiedział, że dziecko lada chwila może spaść i nie zastanawiając się długo, rzucił się biegiem w kierunku budynku, gdzie znajdowało się dziecko.

Chciał ocalić chłopca i szybko znalazł sposób, jak tego dokonać. Jego błyskawiczny plan uratowania dziecka był jednak bardzo niebezpieczny i ryzykowny. Mężczyźnie na szczęście udało się wspiąć do balkonu po fasadzie budynku.  22-latkowi wspięcie się z parterowego  balkonu na czwarte piętro zajęło niecałe 30 sekund. Aż ciężko w to uwierzyć. Mężczyzna ten wykazał się wyjątkową szybkością i sprawnością fizyczną. Jak już mężczyźnie udało się dotrzeć do wiszącego chłopca, natychmiast go chwycił i wciągnął na balkon. W ten sposób 22-latek szczęśliwie uratował dziecko. Za chwilę na miejsce przybyli strażacy. Ocenili stan mężczyzny oraz dziecka na bardzo dobry.

Imigrant Uratował dziecko – ocalenie 4 letniego chłopca z balkonu

Byli oni jedynie w dużym szoku.  22-latkowi opatrzono zadrapania, a chłopcu jeden zerwany paznokieć. Osoby, które przyglądały się całemu zdarzeniu,  są zdumione, jak mężczyźnie udało się uratować dziecko od strasznej tragedii, do której o mały włos nie doszło. Przyglądali się z przejęciem i niedowierzaniem, jak mężczyzna szybko wspinał się w kierunku małego chłopca, krzyczącego o pomoc. Wszyscy obserwatorzy przyglądali się w napięciu, czy mężczyzna zdąży uratować dziecko. I tutaj nasuwa się pytanie, dlaczego dziecko znalazło się samo na balkonie i gdzie w tym momencie byli rodzice? Otóż okazuje się, że 44-letni ojciec dziecka wyszedł w tym czasie na zakupy i zostawił chłopca samego w mieszkaniu.

Imigrant Uratował dziecko- Zapewne każdy znajdzie tutaj informacje, o których warto wiedzieć.

Mężczyzna ten usłyszał zarzut nieodpowiedniej opieki nad dzieckiem. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności oraz 30 tysięcy euro grzywny.  Ponadto, jak poinformował prokurator, ojciec dziecka opóźnił jeszcze swój powrót do mieszkania po to, aby zagrać w pokemony. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie ze strony ojca chłopca. Matka dziecka jest przerażona całym zajściem i nie jest w stanie usprawiedliwić tego, co zrobił jej mąż.

Gassama Mamoudou został okrzyknięty bohaterem przez francuskie media. Odwagi i dokonanego czynu pogratulowała mu burmistrz Paryża Anne Hidelgo. Dodatkowo burmistrz nazwała 22-latka „spidermenem z 18 dzielnicy”

Imigrant Uratował dziecko – imigrant z Mali okrzyknięty bohaterem Francji.

Po tym bohaterskim zdarzeniu Gassama Mamoudou w poniedziałek został zaproszony przez prezydenta Emmanuela Macron do Pałacu Elizejskiego, gdzie osobiście otrzymał gratulacje. Prezydent także zapowiedział, że pomoże imigrantowi z Mali zostać strażakiem-ochotnikiem.

Gassama Mamoudou poinformował, że zrobi wszystko, aby dostać pracę jako strażak. We wtorek rano, mężczyzna przybył do ratusza w Bobignie i tam otrzymał dokumenty, które przyznają mu prawo do pobytu we Francji. Dzięki tym dokumentom będzie mógł ubiegać się o legalną pracę we Francji. Szef prokuratury Sekwana-Saint Denis, Pierre-Andre Durand, 22-latek okrzyknięty bohaterem złożył podanie o przyjęcie na służbę obywatelską do straży pożarnej. Jeśli podanie Gassama Mamoudou zostanie rozpatrzone pozytywnie, wówczas będzie mógł rozpocząć 10-miesięczny staż. W czasie stażu otrzyma wynagrodzenie w wysokości około 480 euro miesięcznie.

Mężczyzna we wtorek po południu odwiedził główną siedzibę paryskiej straży pożarnej. Został bardzo miło przyjęty przez pracujących tam strażaków. Strażacy pokazali 22-latkowi, jak wygląda ich praca i oprowadzili po swoim miejscu pracy. Gassama Mamoudou bardzo się spodobała praca strażaka i powiedział, że uczyni wszystko, aby mógł stać się jednym z nich i pomagać ludziom. Jak już się wszyscy przekonaliśmy, wykazał się już chęcią niesienia pomocy potrzebującym, dlatego niewątpliwie mężczyzna ten jest godny, aby pozostać strażakiem. Jego refleks, odwaga oraz zwinność to cechy, które z pewnością powinien posiadać każdy strażak, dlatego wszyscy gorąco wierzymy, że mężczyzna będzie mógł legalnie otrzymać pracę strażaka we Francji. Jednakże jak przyznaje sam 22-latek, jego droga z Mali od imigranta do bohatera Francji, nie była prosta, lecz bardzo kręta.

Początkowo będąc nastolatkiem, opuścił on swoją ojczyznę i udał się do Libii. Tam został aresztowany i pobity. Potem mężczyzna zdecydował się na bardzo niebezpieczną podróż statkiem do Włoch. We Włoszech spędził cztery lata. We wrześniu ubiegłego roku przyjechał do Francji, gdzie dołączył do swojego brata. Nie miał prawa do legalnego pobytu, dlatego 22-latek spał na podłodze ośrodka, które zajmowali imigranci w Monteuil na przedmieściach Paryża. Zajmował on niewielkie pomieszczenie wraz z sześcioma innymi imigrantami.

Władzie Paryża alarmują, że tylko w północnym Paryżu blisko 2 tysięcy nielegalnych imigrantów śpi w kanałach oraz pod wiaduktami autostrad, w miejscach, gdzie jak uważają lekarze, panują wręcz katastrofalne warunki higieniczne.