Gabinet stomatologiczny - czym sugerować się przy wyborze?

Gabinet stomatologiczny – czym sugerować się przy wyborze?

Polecne i promocje
Zdrowe zęby to wizytówka. Niejedna osoba, która zdjęła aparat ortodontyczny czy założyła licówki, może poświadczyć jak bardzo one zmieniają nasz wizerunek.

Gabinet stomatologiczny – czym sugerować się przy wyborze?

Niestety, gdy zęby nie są odpowiednio zadbane łatwo się psują. Polacy coraz chętniej wydają pieniądze na poprawę swojego wyglądu. Jak zatem inwestować w ładny uśmiech, by setki a niekiedy tysiące nie poszły na marne, a wizyta u stomatologa była przyjemnością?

Jak rozpoznać profesjonalny gabinet stomatologiczny?

  • Po pierwsze: Zwróć uwagę na otoczenie. Gabinet nowoczesny to taki, który nie pozwala sobie na obdrapane ściany, płytki z czasów PRL czy zwiędłe paprotki. Sprzęt, którego używa lekarz jest nowy i czysty, a sami pracownicy dbają o higienę i przy obsłudze pacjenta noszą maseczki i rękawiczki. Nie znajdziemy nigdzie żadnych pozostałości po innych pacjentach-wszystko jest w pełni sterylne.
  • Po drugie: Terminowość. Jeśli umówiłeś się na 10:30 to dokładnie o tej porze zostaniesz obsłużony. W czasach, gdy wizyty można umawiać przez Internet stojąc w kolejce na zakupach, zapomnijmy o zasadzie „przyjdzie Pan/Pani około 11”. Dobry lekarz jest w stanie oszacować ile zajmie mu wykonanie danego zabiegu czy ile potrzebuje zapasu czasu na inne ewentualności. W profesjonalnym gabinecie stomatologicznym rzadko zdarzają się tzw. „obsuwy”.
  • Po trzecie: Atmosfera. Troska o klienta to niewątpliwie istotna sprawa, w szczególności jeśli chodzi o nasze zdrowie. Pragniemy poczuć się „zaopiekowani” na jak najwyższym poziomie. Recepcjonistka wskaże nam gazety do czytania, zaproponuje szklankę wody, lekarz zapyta czy wszystko w porządku, poprosi o powiedzenie, jeśli tylko poczujemy jakiś ból czy dyskomfort. Wszystkie te zabiegi odbywają się po to, by zmniejszyć nasz opór i strach przed różnego rodzaju zabiegami. Są one o tyle ważne, gdyż pokazują to, czy pracownicy gabinetu stomatologicznego są w stanie wczuć się w sytuację pacjenta.

Dodatkowo warto pamiętać, że profesjonalizm obecnie to też kompleksowa obsługa. Wysokiej klasy gabinety stomatologiczne charakteryzują się tym, że poza standardowym leczeniem oferują również zabiegi chirurgiczne, estetyczne czy prześwietlenia na miejscu. Wielu specjalistów z pobocznych dziedzin związanych ze stomatologią jest skupionych w jednym miejscu, by ułatwić proces leczenia pacjentowi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o