Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dieta

Prowadząc działalność gospodarczą lub mając pracę na umowę o pracę, opłacamy składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie wpłaty, które opłacać powinien każdy prowadzący działalność człowiek. Z tych comiesięcznych wpłat do zakładu ubezpieczeń korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w ekspresowym tempie otwierają się biznesy, które oferują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające ubezpieczenie sfinansuje nam podwyższony standard opieki medycznej, zmniejszony czas oczekiwania na wizytę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych urlopów zdrowotnych.

Koszty tego typu świadczeń nie są zbyt duże. Podstawowe polisy zaczynają się od 200zł brutto więc nie jest to zbyt uciążliwy koszt a w chwili kryzysowej sytuacji bez problemu może okazać się, że były to wspaniale ulokowane pieniądze.

Warto więc chwilę zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. może okazać się bardzo ważne w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej