Dlaczego warto spróbować wegetarianizmu?

Dlaczego warto spróbować wegetarianizmu?

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie, którzy rezygnowali z jedzenia mięsa z różnych przyczyn wywoływali u innych pobłażliwy uśmiech i nie brano ich do końca poważnie.

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie, którzy rezygnowali z jedzenia mięsa z różnych przyczyn wywoływali u innych pobłażliwy uśmiech i nie brano ich do końca poważnie.

Dziś coraz więcej badań mówi, że odpowiednio skomponowana dieta catering wegetariańska to zdrowie i długowieczność.

Czym jest wegetarianizm?

W prostych słowach jest to dieta roślinna. Wywodzi się z Indii i Bliskiego Wschodu i polega na wyeliminowaniu produktów pochodzenia zwierzęcego, a zastąpieniu ich zbożami, roślinami strączkowymi, owocami, warzywami, orzechami, pestkami i nasionami oraz grzybami. Wyróżnia się kilka rodzajów diet wegetariańskich:

  • Laktowegetarianizm – zakłada eliminację mięsa, jaj, ryb z jadłospisu, jednak dopuszcza spożycie nabiału.
  • Weganizm – oprócz wykluczenia mięsa, ryb i jaj weganie odrzucają też wszystkie produkty odzwierzęce jak nabiał czy miód.
  • Frutarianizm – zezwala na spożywanie tylko surowych owoców i warzyw, pod warunkiem, że ich zdobycie nie spowoduje śmierci rośliny.
  • Witarianizm – to spożycie owoców i warzyw nie poddawanych obróbce termicznej wyższej niż 41 stopni C.
  • Semiwegetarianizm – to dieta półwegetariańska, przez niektórych nie jest zaliczana do diet wegetariańskich, występuje tu nabiał, wszystkie warzywa i owoce, dopuszcza też sporadyczne spożycie mięsa, zwłaszcza drobiu i ryb. Odmianą semiwegetarianizmu jest ichtiwegetarianizm, który wyklucza mięsa, ale dopuszcza ryby i nabiał.

Jak zostać wegetarianinem?

Wegetarianizmu nie można traktować jako chwilowej mody, trzeba się do tego przygotować, głównie psychicznie. W wielu artykułach spożywczych występują produkty odzwierzęce, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi.

Odpowiednia motywacja to klucz do sukcesu, nie ważne czy będzie to religia, filozofia, etyka czy może walory smakowe.

Podstawą diety wegetariańskiej są produkty z mąki z pełnego przemiału, rośliny strączkowe i kasze, należy spożywać je codziennie w różnych konfiguracjach.

Dlaczego warto ograniczyć spożycie mięsa?

Odpowiednio ułożony zdrowy catering wegetariański wpływa znacząco na zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia, miażdżycy, udaru, cukrzycy, chorób nowotworowych, zakażeń bakteryjnych i pasożytniczych. Krąży też opinia, że wegetarianizm wydłuża życie. Dla niektórych przejście na wegetarianizm może okazać się skomplikowane, brak umiejętności właściwego łączenia produktów i smacznego doprawiania może zniechęcić początkujących. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj catering wegetariański oferowany przez firmy proponujące fit catering. Prosto pod drzwi dostarczone zostaną świetnie przyrządzone, odpowiednio zbilansowane posiłki, które zachęcą smakiem i wyglądem.

Fit Apetit, działająca już w ponad 20-tu miastach w Polsce, proponuje dietetyczny catering i ma w swojej ofercie jadłospis wegetariański, satysfakcjonujący nawet najbardziej wymagających klientów.

Catering wegetariański i catering wegański w takiej formie, jak dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych i wszystkich niepewnych swojej wiedzy i umiejętności na polubienie się z dietą roślinną, która może być smaczna i zróżnicowana. Polecamy catering dietetyczny Bydgoszcz – Fit Apetit.

0 0 votes
Daj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Kategorie

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

kaatalog-stron.pl

Strona: kaatalog-stron.pl kategoria tematyczna: Katalog „Kaatalog-stron.pl – Katalog witryn internetowych” Kaatalog-stron.pl to katalog stron internetowych, który umożliwia promocję Twojej witryny w Internecie. Dzięki naszej platformie

Czytaj więcej »

bajkidladziecionline.pl

Strona: bajkidladziecionline.pl kategoria tematyczna: Dzieci „Bajki dla dzieci online” to idealna strona dla rodziców i opiekunów, którzy poszukują wartościowych i edukacyjnych treści dla najmłodszych. Na

Czytaj więcej »

123szyjeszty.pl

Strona: 123szyjeszty.pl kategoria tematyczna: Moda i uroda 123szyjeszty.pl to strona internetowa, która skupia się na modzie i urodzie. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów, porad oraz

Czytaj więcej »

ubezpieczeniekoszalin.pl

Strona: ubezpieczeniekoszalin.pl kategoria tematyczna: Finanse Witaj na stronie internetowej ubezpieczeniekoszalin.pl, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu ubezpieczeń dla mieszkańców Koszalina i okolic. Znajdziesz tutaj szeroką

Czytaj więcej »

promator.pl

Strona: promator.pl kategoria tematyczna: Marketing Witaj na stronie internetowej promator.pl, gdzie znajdziesz kompleksowe rozwiązania z zakresu marketingu dla Twojego biznesu. Nasza firma oferuje szeroką gamę

Czytaj więcej »

sluzbapracy.pl

Strona: sluzbapracy.pl kategoria tematyczna: Praca Witaj na stronie internetowej sluzbapracy.pl – Twoim centrum zatrudnienia! Nasza firma oferuje szeroką gamę usług związanych z rekrutacją i pośrednictwem

Czytaj więcej »
0
Would love your thoughts, please comment.x