Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny

Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny?

Medycyna Poradnik Stomatologia

Nie od dziś wiadomo, że bardzo dużą część społeczeństwa boi się wizyt u dentysty. Niestety z wizytami u stomatologa jest taki problem, że im rzadziej się odbywają tym zazwyczaj przebiegają one w mniej przyjaznej atmosferze.

 

Odpowiednie dbanie o stan swojego uzębienia i regularne wizyty pozwalają na wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian oraz podjęcie szybkiego leczenia. Taki rodzaj interwencji wiążę się zazwyczaj z mniejszym bólem i założeniem co najwyżej plomby, co nie jest bardzo bolesne. Większe ubytki bardzo często wymagają podjęcia leczenia kanałowego, które niestety z racji sporej ingerencji we wnętrze zęba mimo znieczulenia jest dużo bardziej problematyczne dla pacjenta. Dlatego też warto się przekonać do tego, że stomatolog nie jest żadnym wrogiem, a osobą, która pomoże zadbać o piękne zęby i olśniewający uśmiech. Gabinet stomatologiczny warto jest odwiedzać mniej więcej co 6 miesięcy, o ile lekarz dentysta nie zaleci inaczej. Taki okres jest wystarczający, aby na bieżąco monitorować stan uzębienia. Do regularnych wizyt u dentysty warto jest przekonać całą rodzinę oraz przede wszystkim dzieci. Nie należy straszyć przedszkolaków czy nastolatków dentystą, a wręcz przeciwnie – od małego uczyć jak ważna jest profilaktyka oraz odpowiednia kontrola nad zębami.

Obecnie gabinety stomatologiczne są bardzo dobrze wyposażone. Pozwala to jak najbardziej uprościć dokonywane procedury medyczne oraz uczynić je bardziej znośnymi dla pacjenta. Stomatolog oprócz rutynowych kontroli oraz tak zwanego leczenia zachowawczego powinien informować jak najdokładniej pacjenta o możliwości podjęcia innych kroków, które sprawią, że zęby będą mocne oraz w dobrej kondycji. To właśnie najczęściej dentysta wskazuje konieczność poszerzenia diagnostyki oraz udania się do ortodonty, celem założenia aparatu ortodontycznego. W dzisiejszych czasach na aparat na zęby decyduje się coraz więcej starszych ludzi z nieprawidłowym zgryzem – wynika to nie tylko z kwestii estetycznych (ładne, równe zęby), ale coraz częściej również z kwestii zdrowotnych, ponieważ nieprawidłowy zgryz może skutkować w przyszłości wieloma poważnymi problemami. W przypadku braku poszczególnych zębów lub konieczności ich usunięcia stomatolog poleci założenie odpowiednich implantów zębowych lub namówi pacjenta na protezy zębowe. Warto jest więc regularnie dbać o zęby, a one odwdzięczą się pięknym wyglądem i nienagannym uśmiechem.

 

 

Daj ocenę (5 / 2)

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JankaMalutka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Malutka
Gość
Malutka
Daj ocenę :
     

O zęby trzeba dbać o to jest fakt wszechobecne znany. Regularnie chodzę na kontrolę i zabieram ze sobą córkę. Od małego wpadam jej, że higiena jamy ustnej jest bardzo ważna.

Janka
Gość
Janka
Daj ocenę :
     

Zdecydowanie warto! My z dziećmi chodzimy od małego, jeszcze z mleczakami bo je też trzeba leczyć. I myślę że to jest klucz do sukcesu. Dzieci na hasło: idziemy do stomatologa są zadowolone a nie przerażone. Wcześnie wykryte ubytki po prostu nie bolą i dzieci się nie zrażają ale traktują jako normalną kolej rzeczy.