Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologa?

Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologa?

Stomatologia Zęby
Piękny i zadbany uśmiech to marzenie praktycznie każdego.

Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologa?

Niestety, aby cieszyć się idealnym stanem uzębienia nie wystarczy jedynie mycie zębów dwa razy dziennie – niezbędne są regularne wizyty u stomatologa oraz dokonywanie leczenia na bieżąco wszelkich ubytków.

Dzięki temu można uniknąć większych problemów z zębami oraz dziąsłami i cieszyć się zadbanym, nienagannym uśmiechem przez wiele lat. W większości przypadków warto jest odwiedzać gabinet stomatologiczny raz na pół roku. Jest to najbardziej optymalny czas, ponieważ pozwala na szybką reakcję oraz leczenie ewentualnych ubytków w momencie, kiedy są stosunkowo małe i nie powodują zbyt dużych szkód dla organizmu. W takich przypadkach wystarczy jedynie założenie małej plomby – w przypadku większych ubytków, które na zębach istnieją już od dłuższego czasu niezbędne bardzo często jest bolesne leczenie kanałowe i tym samym zastąpienie zęba przez sztuczne wypełnienie. Z czasem korony zębów leczonych kanałowo słabną i wymagają założenia tzw. korony. W przypadku dużych zmian, których nie sposób wyleczyć konieczna jest ekstakcja zęba, czyli po prostu jego usunięcie. Niestety nie jest to z punktu widzenia medycznego dobre rozwiązanie, ponieważ niesie ze sobą wiele skutków – jednym z najpoważniejszych jest między innymi zanik kości i przesunięcie się pozostałych zębów w kierunku szczeliny, co psuje cały zgryz. Jednym z rozwiązaniem po usunięciu zęba (niekiedy koniecznym) są implanty zębowe. Nie jest to niestety zbyt tanie rozwiązanie, ponieważ implanty są bardzo drogie i wymagają wielu wizyt u dentysty, aby je odpowiednio dobrać oraz zamocować.

Warto więc dbać o swoje zęby, aby uniknąć konieczności tak dużej ingerencji w stan uzębienia – każdy dentysta stara się jak najdłużej u pacjenta walczyć o zęby naturalne oraz utrzymanie ich w jak najlepszej kondycji. Regularne wizyty u stomatologa i poddawanie się leczeniu zachowawczemu bez wątpienia temu sprzyja. Warto jest także dbać o to, aby próchnica nie miała dobrych warunków do rozwoju. Mowa tutaj przede wszystkim o myciu zębów z użyciem właściwej szczoteczki i pasty, używaniu nici dentystycznych, które pomagają oczyścić szczeliny między zębami oraz unikaniu spożywania zbyt dużej ilości słodyczy oraz cukrów.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
Daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments