Dlaczego warto ćwiczyć

Dlaczego warto ćwiczyć

Dieta Poradnik sport

Dlaczego warto ćwiczyć – Aktywność fizyczna niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Możemy realnie zmienić nasze życie dzięki zaangażowaniu w trening. W życiu dążymy do radości, dobrego samopoczucia, chcemy być jak najlepsi. Sport może nam w tym pomóc. Jest bardzo wiele zalet uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Dlaczego warto ćwiczyć i jak sport wpływa na nasze zdrowie?

Czy uprawianie sportu wpływa tylko na sprawność fizyczną?

Sport może realnie zmienić nasze życie, polepszyć jego jakość. Pozwólcie, że przedstawię kilka zalet, jakie daje nam wysiłek fizyczny.

1. Podniesienie samooceny – Dlaczego warto ćwiczyć ?

To, jak postrzegamy siebie, ma bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia. Nie chodzi tu wyłącznie o wygląd. Człowiek czuje się pewniej, mając przewagę, będąc przygotowanym na to, co może przynieść życie. Tak jak zakładając na siebie eleganckie ubrania, możemy zadbać o pewność siebie w trakcie rozmowy o pracę, tak mając pewność, że nasze ciało jest zwinne i silne możemy zadbać o to, aby w życiu codziennym czuć się pewnie. Trening też pozwala na podniesienie poczucia wartości. Czujemy się bardziej wartościowi, gdy ktoś nas docenia, gdy widzimy, że na danym polu jesteśmy od kogoś lepsi. Tak też dzięki wyciskaniu ciężarów możemy poczuć, że jesteśmy dużo warci w momencie, gdy nikt ze znajomych, którzy ćwiczą to, co my nie może pobić naszego rekordu.

2. Duch rywalizacji – Dlaczego warto ćwiczyć ?

Jesteśmy istotami społecznymi, więc między nami a ludźmi, których spotykamy, zachodzą różne zjawiska. Czujemy w sobie chęć odniesienia triumfu. Chcemy czuć smak zwycięstwa. Żeby coś osiągnąć, trzeba o to walczyć. Normalne więc, że człowieka ciągnie do rywalizacji i to w każdej dziedzinie. Rywalizujemy w pracy, o partnerkę, czy nawet o ostatnią kostkę masła na półce sklepowej. Warto zadbać, by nasz duch rywalizacji był trzymany na wodzy. Lekarstwem na zbytnią chęć bycia pierwszym w życiu codziennym, przez co stajemy się nieuprzejmi, jest sport. Na boisku w sposób kontrolowany możemy robić to, czego pragniemy, czyli rywalizować. Genialne jest to, że tak jak na co dzień nie zawsze wskazana jest walka, tak w obrębie każdej dyscypliny sportowej jest to wymagane. Marny będzie z nas zawodnik, jeśli nie będziemy chcieli walczyć.

3. Korzyści dla zdrowia – Dlaczego warto ćwiczyć?

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać nasze ciało w odpowiedniej kondycji, zadbać, by działało dobrze. Możemy dzięki niej nie tylko wydłużyć nasze życie, ale realnie zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Nasze serce stanie się silniejsze, a co za tym idzie, będziemy unikać problemów z zaburzeniami ciśnienia. Również nasze stawy będą, jeśli ćwiczymy rozsądnie w lepszym stanie niż u osoby niećwiczącej. Będziemy cieszyć się lepszą mobilnością. Hartowanie organizmu przez wysiłek również wspomaga znacząco układ odpornościowy. W zdrowym ciele zdrowy duch i idąc za tą filozofią, również nasz umysł będzie lepiej funkcjonował. Poprzez trening zadbamy o jego lepsze dotlenienie. Z kolei wieczorem będziemy mieć większą ochotę na sen. Jak widać sport może być zarówno lekarstwem, jak i środkiem zapobiegawczym. Należy jednak pamiętać, że ćwiczenie w sposób nieodpowiedni może mieć odwrotny skutek, dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty, gdy myślimy o rozpoczęciu przygody z jakąś dyscypliną sportową.

4. Sposób na stres – Dlaczego warto ćwiczyć ?

Normalnym zjawiskiem jest to, że ulegamy emocjom, napięciu. Doświadczamy stresu pod różnymi postaciami praktycznie codziennie, a skoro nerwy mogą prowadzić do realnych schorzeń, warto byłoby zadbać o jakiś sposób na odstresowanie. Także i tu z pomocą przychodzi nam wysiłek fizyczny. Praca mięśni może zmniejszyć poziom stresu, poprzez trening możemy w nieszkodliwy sposób pozbyć się wszelkich negatywnych emocji.

5. Boskie ciało – Dlaczego warto ćwiczyć ?

To chyba główny powód, dla którego ludzie udają się na siłownie i treningi. Chcemy wyglądać dobrze. Nie tylko ze względu na własne samopoczucie, ale też ze względu na trendy. W dzisiejszych czasach obraz wyrzeźbionego ciała jest utożsamiany ze zdrowiem i nie chodzi tu też o coś więcej. W trakcie poszukiwania partnera patrzymy czy dysponuję on dobrym materiałem genetycznym i nie jest to tylko i wyłącznie plotka. Dlatego panowie i panie o atletycznej budowie ciała cechują się większą atrakcyjnością. Warto zatem ćwiczyć, by należeć do tego grona.

Dzięki treningowi możemy polepszyć swoje życie. Warto uprawiać sport z wielu powodów, powyżej jest tylko kilka z nich. Sport to doskonała metoda na spędzanie wolnego czasu może być też hobby. Z ćwiczenia można wyciągnąć masę pozytywnych wrażeń, możemy w ten sposób odmienić nasze życie. Dlatego kilka godzin dobrej zabawy tygodniowo to niezbyt wygórowana cena za lepsze samopoczucie.

0 0 vote
Daj ocenę